Na drogach

Fatalne skutki wyprzedzania

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze powiatowej pomiędzy Czeluśnicą, a Umieszczem w gminie Tarnowiec. To kierowca jednego z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Mężczyzna trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Około godziny 17:05 do służb ratowniczych wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze powiatowej relacji Czeluśnica-Umieszcz. Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu), Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Peugeot 206 jechał w kierunku Jasła. Podczas manewru wyprzedzania prawdopodobnie najechał na sypkie pobocze, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bok wyprzedzanego Opla Astry. To wytrąciło pojazd z toru jazdy, czego efektem było zjechanie z jezdni do przydrożnego rowu. Tam uderzył jeszcze w betonowy mostek i drzewo.

W wyniku doznanych obrażeń kierujący Peugeotem 20-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Jaśle. Od mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Trzeźwy był natomiast drugi z uczestników zdarzenia, 25-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec.

Po wykonaniu czynności przez policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą i zabezpieczeniu śladów powstałych w wyniku zdarzenia uszkodzone pojazdy zostały przewiezione na strzeżony parking.

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Fatalne skutki wyprzedzania”

  1. Wystarczy przypomnieć sobie jak jeździł do tej pory – zwłaszcza ze swoim kuzynkiem z Czeluśnicy