Na drogach

Na nieoświetlonym odcinku DK 28 pieszy wtargnął wprost pod samochód

Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 28 po wypadku, do którego doszło przed godziną dziewiętnastą w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło). Samochód osobowy potrącił tam pieszego, który w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło około stu metrów przed zjazdem w kierunku skansenu archeologicznego „Karpacka Troja”, na nieoświetlonym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pod jadący od strony Jasła samochód osobowy Fiat Seicento wtargnął nagle mężczyzna. Kierującej pojazdem, mimo próby hamowania, nie udało się uniknąć potrącenia. Nieprzytomny został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Jak poinformowała nas Anna Klee z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszkodowany „prawdopodobnie był nietrzeźwy”.

Kierująca samochodem 25-letnia mieszkanka gminy Jasło nie odniosła obrażeń ciała, w chwili zaistnienia wypadku była trzeźwa.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, która wykonała oględziny uszkodzonego pojazdu, zabezpieczyła ślady na jezdni powstałe w wyniku wypadku oraz wykonała dokumentację fotograficzną.

W trakcie policyjnych czynności ruch na drodze krajowej nr 28 odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE