Informacje

W kołaczyckim domu kultury powstanie sala konferencyjna

Do końca kwietnia br. gmina Kołaczyce zyska wreszcie salę konferencyjną, w której już bez żadnych przeszkód będą mogły się odbywać posiedzenia Rady Miejskiej czy szkolenia. Zostaną na nią zaadoptowane pomieszczenia w miejscowym domu kultury, nad garażami Ochotniczej Straży Pożarnej. Wartość inwestycji to nieco ponad 71 tysięcy złotych. Zadanie współfinansuje Unia Europejska.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Kompleksowej modernizacji zostaną poddane pomieszczenia w pochodzącym z lat 70-tych ubiegłego stulecia domu kultury przy ulicy Szewskiej. A dokładniej mówiąc część zlokalizowana nad boksami garażowymi tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pomieszczenia przedmiotowe od wielu lat nieremontowane nie spełniają obecnych norm i standardów. Zakres zadania to kompleksowy remont sali konferencyjnej, kuchni, sanitariatów i klatki schodowej. – informuje portal regionalny terazJaslo.pl kołaczycki magistrat.

W skrócie: odmalowane zostaną ściany we wszystkich pomieszczeniach obejmujących remont, całkowicie wymieniona stolarka okienna (z drewnianej na PCW) wraz z zamontowaniem rolet okiennych wewnątrz obiektu, wymieniona stolarka drzwiowa wewnętrzna i zewnętrzna, wymieniona nawierzchnia podłogowa (z drewnianej na panele i płytki gresowe), wymieniona nawierzchnia schodów wejściowych (na płytki gresowe) i wymieniona balustrada schodowa. Przedsięwzięcie obejmuje także remont instalacji elektrycznej z montażem nowego oświetlenia wewnętrznego oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Zainteresowanie ogłoszonym początkiem bieżącego roku przetargiem nieograniczonym na wykonanie prac budowlanych było spore. Zgłosiło się aż szesnaście podmiotów. Ofertę z najniższą ceną zaoferował miejscowy wykonawca – firma F.H.U. EL-HYD Kazimierz Jachym. Wartość zadania opiewa na kwotę 71 377,80 złotych, z czego 53 099,00 złotych to dofinansowanie z wcześniej wspomnianego programu.

Zakończenie prac wyznaczono na koniec kwietnia br. – W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi nie wystąpią uciążliwości dla mieszkańców i podmiotów mieszczących się w Domu Kultury. – podkreślają urzędnicy.

Docelowo sala ma być przeznaczona na organizację posiedzeń komisji oraz obrad sesji Rady Miejskiej, a także potencjalnych szkoleń czy zebrań przykładowo strażackich. Obecnie organizowane są one w sali bankietowej domu kultury, która niejednokrotnie jest wykorzystywana na potrzeby imprez kulturalnych i rozrywkowych oraz domu sportowca na kołaczyckich błoniach.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE