Na drogach

Kolizja pod „Kościółkiem”: trzy osoby odwiezione do szpitala

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło w sobotnie popołudnie na wysokości Kościoła św. Stanisława w Jaśle. Kierowca jednego z pojazdów wymusił tu pierwszeństwo na jadącym prawidłowo drugim pojazdem. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały przewiezione przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Około godziny 13:20 służby ratownicze zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic: Adama Mickiewicza i Tadeusza Czackiego w Jaśle. Na miejsce został zadysponowany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Wstępnie udało nam się ustalić, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf, jadąc ulicą Czackiego w kierunku ulicy Kołłątaja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Mickiewicza w kierunku centrum miasta samochodowi osobowemu Renault Megane, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

Poszkodowane zostały trzy osoby jadące Volkswagenem Golfem (kobieta z dwójką małoletnich dzieci), które po przebadaniu przez przybyłą na miejsce załogę karetki Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do szpitala. Kierującemu Volkswagenem, jak i kierującej Renaultem nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Oba pojazdy znajdowały się poza jezdnią, w związku z czym nie wystąpiły żadne utrudnienia w tej części miasta.

120414(3)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kolizja pod „Kościółkiem”: trzy osoby odwiezione do szpitala”

  1. Jasło to duża wiocha obejść można w pół godziny. Zamknać centrum dla aut, a zrobić pozwolenia tylko dla ludzi niepełnosprawnych ( tych naprawde). Sprawa załatwiona, szybko i sprawnie. Duże centra handlowe są i tak na obrzezach.