Sport | rekreacja | turystyka

Europejski „maraton” nordic walking w Kołaczycach

W Kołaczycach zorganizowano w niedzielę zawody sportowe nordic walking pod nazwą „Dziesięć kroków na dziesięciolecie Polski w Unii Europejskiej”. Zawodnicy maszerując z kijkami pokonali jednak znacznie dłuższy dystans.

Fot. © Daniel BARON
Fot. © Daniel BARON

Organizatorem marszu była Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. Patronat honorowy nad marszem objęła Burmistrz Kołaczyc Małgorzata Salacha i Starosta Jasielski Adam Kmiecik. Gościem honorowym imprezy była Europoseł Elżbieta Łukaciejewska

W naszej gminie moda na rekreacyjne spacery z kijkami nordic walking zbiegła się w czasie z wejściem Polski do Unii Europejskiej – wspomina burmistrz Małgorzata Salacha. – Dziś możemy się pochwalić, że w lokalnym stowarzyszeniu „Aktywni Razem” jest ponad 100 osób i zdobywają wiele wyróżnień w całej Polsce w tej dyscyplinie – dodaje Małgorzata Salacha.

Rozwój tej dziedziny rekreacji w Polsce zbiegł się z data wstąpienia do Unii Europejskiej. Te dziesięć kroków na dziesięć lat w Unii to tylko symbol, ale każdy z tych dziesięciu kroków do przodu pokazuje jak zmienia się Polska, Podkarpacie, Kołaczyce i dziś naturalnie spoglądamy na piękniejące miejskie rynki, ulice i dziesiątki inwestycji, które wspierane są z Unii Europejskiej, którą mam zaszczyt reprezentować w imieniu mieszkańców Podkarpacia – mówiła Europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Ideą marszu było promowanie zdrowego trybu życia.

Daniel Baron

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Europejski „maraton” nordic walking w Kołaczycach”

  1. znowu była Europoseł Elżbieta Łukacijewska
    niedługo z przysłowiowej lodówki bedzie straszyć
    koszmar