Sport | rekreacja | turystyka

Grzegorz Janusz z Jasła będzie arbitrem ORLEN LIGI

Grzegorz Janusz otrzymał oficjalną nominację od PZPS na arbitra Orlen Ligi.

Fot. © archiwum prywatne
Fot. © archiwum prywatne

Ma 36 lat, był oceniany 11 razy i uzyskał bardzo wysokie noty w rankingu sędziowskim Polskiego Związku Piłki Siatkowej otrzymując nominację na arbitra OREL LIGI.

Bardzo się cieszę z nominacji. To duża sprawa prowadzić mecze w ekstraklasie kobiet. Siatkówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Na parkiecie i trybunach pełna kultura oraz fair-play i mecze, które odbywają się przy dużej publiczności i są transmitowane przez telewizję. Oczywiście nie spoczywam na laurach i teraz celem dla mnie jest awans do PLUS LIGI.

Grzegorz kiedyś grał w siatkówkę i piłkę nożną, ale po ciężkiej kontuzji, w wieku 18 lat musiał zakończyć karierę.

Do sędziowania namówił mnie mój tata, który był bardzo mocno związany z jasielską siatkówką oraz brat Tomasz, który teraz z powodzeniem kontynuuje tradycje trenerskie – podkreśla arbiter.

Na co dzień Grzegorz jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. Tam promuje siatkówkę wśród najmłodszych adeptów i robi to z powodzeniem bo w tym roku zdobył v-ce mistrzostwo województwa podkarpackiego z dziewczynami ze swojej szkoły. Podczas zbliżających się Mistrzostw Świata, co zrozumiałe, będzie mocno zaciskał kciuki za naszych siatkarzy.

Wierzę, że wyjdą z grupy. Zajmą w niej pierwsze lub drugie miejsce, a potem wszystko może się zdarzyć.

A co powiedziałby Pan młodym arbitrom, których na terenie Jasła i okolic jest wielu i chcieliby zaistnieć w tym wielkim środowisku sędziowsko – siatkarskim jak Pan.

Praca, cierpliwość i szczęście, które w siatkówce i sędziowaniu jest bardzo potrzebne, determinują sukces. – zakończył Grzegorz Janusz, sędzia ORLEN LIGI na sezon 2014/2015.

(in)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Grzegorz Janusz z Jasła będzie arbitrem ORLEN LIGI”