Informacje

Nowa fabryka – nowe możliwości (WIDEO)

Kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano zakończy się inwestycja Grupy Nowy Styl na Podkarpaciu. W budowanej w Jaśle fabryce mebli rozpoczęto właśnie testy produkcyjne. Sama produkcja ma wystartować jesienią.

Fot. © materiały prasowe Grupy Nowy Styl
Fot. © materiały prasowe Grupy Nowy Styl

Realizując ten unikalny w skali europejskiej projekt Grupa Nowy Styl korzysta z wiedzy uznanych ekspertów oraz dostawców, którzy są liderami w swoich branżach. W inwestycji uruchomione zostaną ultranowoczesne linie produkcyjne, zaprojektowane tak, aby umożliwić pełną elastyczność produkcji i minimalne czasy przezbrojenia. Produkcja nie będzie prowadzona w oparciu o partie (serie) materiału, ale wyłącznie w oparciu o zamówienia klientów. A wyprodukowanie 1 sztuki lub 100 sztuk produktu odbywać się będzie z jednakową wydajnością.

Wprowadzany w nowej fabryce mebli biurowych zaawansowany system zarządzania produkcją przełoży się na lepsze zorganizowanie całego procesu produkcyjnego, wpłynie na wzrost kontroli nad każdym elementem wytwarzanym pod konkretne zamówienie. Dzięki temu każdy komponent będzie na bieżąco monitorowany – mówi Maria Lasek, kierownik projektu.

W ramach projektu Grupa Nowy Styl , jako jeden z pierwszych producentów mebli biurowych na świecie, wdroży innowacyjną technologię okleinowania elementów krzywoliniowych za pomocą lasera. Technologia ta pozwala uzyskać rewelacyjne rezultaty jakościowe oraz wytrzymałościowe w zakresie łączenia płyt z obrzeżem. O ile zastosowanie jej w oklejaniu prostoliniowym jest znane na rynku od kilku lat, o tyle technologia ta dla elementów krzywoliniowych jest światową nowością.

Stopień zaawansowania technologicznego, jaki prezentować będzie nowa fabryka mebli to szansa na rozwój kompetencji naszych pracowników, a przez to podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych i zwiększanie szans na rynku pracy. Już teraz pracują oni wspólnie z niemieckimi ekspertami przy wdrożeniach systemów informatycznych i testach maszyn.

Nowa inwestycja na Podkarpaciu to również nowe miejsca pracy. W sumie w ramach projektu zatrudnienie znajdzie 90 osób. Ogłoszenia rekrutacyjne publikowane są cały czas, a szukać ich można na stronie http://www.nowystylgroup.pl/pl/kontakt/oferty_pracy.

Projekt budowy nowej Fabryki Mebli Biurowych w Jaśle realizowany jest w ramach PO IG 2007-2013. Wartość inwestycji to ponad 110 mln PLN, natomiast dofinansowanie z EFRR w ramach Dotacji na innowacje planowane jest na ok. 40 mln PLN.

____________
Otwarcie nowej fabryki mebli biurowych Grupy Nowy Styl już jesienią. Tymczasem miło nam zaprosić Państwa do jej wnętrza. Już dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy. Przedstawiamy krótki spot, w którym mogą Państwo zobaczyć, jak jedna z najnowocześniejszych fabryk mebli w Europie wygląda od środka:

(Grupa Nowy Styl)

SŁOWA KLUCZOWE