Informacje

Przywłaszczony telefon ukrył pod drzewem

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie warty tysiąc złotych telefon. Komórkę przez nieuwagę pozostawił w szpitalnej poczekalni 9-letni chłopiec. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i wskazał miejsce, gdzie ukrył swój łup.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego. Mieszkanka powiatu dębickiego zawiadomiła, że ktoś zabrał pozostawiony przez jej syna na krześle w poczekalni jasielskiego szpitala telefon. Wartość utraconej komórki oszacowała na tysiąc złotych.

Bezpośrednio po zgłoszeniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajęli się wykryciem sprawcy. Dzięki zebranym na miejscu zdarzenia informacjom i własnym ustaleniom, policjanci objęli podejrzeniem 49-letniego mieszkańca gminy Nowy Żmigród. Typowanie okazało się trafne.

Po kilku godzinach od zgłoszenia przestępstwa, podejrzany trafił na komendę. W obliczu zebranych dowodów przyznał się do zabrania telefonu i wskazał miejsce jego ukrycia. Okazało się, że swój łup schował pod jednym z drzew rosnących w pobliżu szpitala.

Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Złożył wyjaśnienia i chce dobrowolnie poddać się karze. Wkrótce odzyskany telefon policjanci zwrócą prawowitej właścicielce.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Przywłaszczony telefon ukrył pod drzewem”

  1. Tak to jest jak małolatowi daje sie drogie zabawki…po co 9latkowi telefon za 1000 zl?