Na drogach

Skrzyżowanie Staszica z Dworcową: powtórka z ubiegłej soboty

Podobny scenariusz jak w ubiegłą sobotę miało zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej i Staszica w Jaśle. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Trzy osoby podróżujące jednym z pojazdów zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście tym razem poszkodowani nie doznali poważnych obrażeń ciała.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na podstawie dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf na gorlickich numerach rejestracyjnych jechał ulicą Staszica od strony Parku Miejskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo od strony ulicy 3-go Maja kierowcy samochodu osobowego Fiat Punto.

Na skutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala podróżującą Fiatem kobietę z dwójką dzieci. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny uszkodzonych pojazdów i miejsca kolizji, wykonała dokumentację fotograficzną oraz przeprowadziła rozmowy ze świadkami. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości kierowców. W obu przypadkach alkomat wskazał 0,00 promila w wydychanym powietrzu.

Po wykonaniu czynności strażacy, którzy przybyli na miejsce w sile zastępu ratownictwa technicznego, przystąpili do uprzątnięcia jezdni z rozbitych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

280614(3)

280614(2)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Skrzyżowanie Staszica z Dworcową: powtórka z ubiegłej soboty”