Na drogach

W Skołyszynie: najechanie na tył pojazdu. Kierowcy i jedna z pasażerek poszkodowani

Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Skołyszyn. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło tam do najechania jednego pojazdu na drugi. W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo, policjanci wykonują czynności dochodzeniowe. Ranni karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu kilka minut po godzinie dziesiątej. Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego, trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej (GBA, SLRt, SOp), zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie (GBA) oraz Policja.

Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Fiat Punto jadąc od strony Jasła w kierunku Skołyszyna, w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową w kierunku Harklowej nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył wykonującego manewr skrętu w lewo samochodu osobowego Ford Mondeo.

Na skutek zderzenia się pojazdów ucierpiały trzy osoby: kierujące obydwoma pojazdami oraz pasażerka jednego z nich.

W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane i zostały przewiezione do szpitala w Jaśle, w tym kierująca pojazdem, który najechał na drugi pojazd będąca w ciąży. Trudno mi powiedzieć o obrażeniach, ponieważ te osoby przed naszym przybyciem były już w karetkach Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowane są dwie osoby z samochodu Ford Mondeo i jedna osoba z Fiata Punto. – relacjonuje bryg. Marek Górniak, dowódca JRG PSP w Jaśle, który kierował działaniami ratowniczymi na miejscu.

W związku z akcją ratunkową oraz czynnościami dochodzeniowo-śledczymi wykonywanymi przez policjantów pas jezdni od strony Jasła w kierunku Biecza został wyłączony z użytkowania. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

Trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia i oczekujemy na efekty pracy Policji, której funkcjonariusze prowadzą tutaj swoje czynności dochodzeniowe. Później ulica zostanie uprzątnięta z pozostałości karoserii i płynów, które wyciekły z samochodów i zostanie przywrócony ruch na obu pasach jezdni. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG Jasło, ale zastęp GBA został zawrócony z drogi do koszar. – dodał bryg. Marek Górniak.

Oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów prowadzi w tej chwili policyjny technik.

[AKTUALIZACJA, g. 12:10] Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kom. Łukasz Gliwa wszystkie osoby po udzieleniu pomocy medycznej opuściły szpital, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Na sprawczynię policjanci nałożyli mandat karny. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

050614(5)

050614(2)

050614(3)

050614(4)

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Skołyszynie: najechanie na tył pojazdu. Kierowcy i jedna z pasażerek poszkodowani”

  1. a wczoraj jakiś młodzian chciał skakać z mostu do rzeki wczoraj wieczorem bodajże ok.18tej czy później? policjanci z nim pertraktowali a potem zwinęli młodziana, odurzony był czy miłosny zawód?