Informacje

Ponad 9 milionów złotych na remont „krajówki” między Zimną Wodą, a Szebniami

Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się remont drogi krajowej nr 28 między Zimną Wodą, a Szebniami. Roboty budowlane na ponad czterokilometrowym odcinku pochłoną 9,2 miliona złotych. Mają zakończyć się do końca listopada br. Kierowcy podróżujący na trasie Jasło-Krosno będą musieli się więc uzbroić w cierpliwość.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Jak poinformowała nas Joanna Rarus, specjalista do spraw komunikacji społecznej w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „w ramach planowanego remontu drogi przewiduje się przywrócenie jej parametrów technicznych i eksploatacyjnych poprzez wykonanie: frezowania nawierzchni bitumicznej, odtworzenia nawierzchni bitumicznej, remont poboczy i zjazdów, remont  chodników, remont zatok autobusowych, oczyszczenia i odmulenia rowów odwadniających i przepustów, odtworzenia oznakowania pionowego i poziomego oraz odtworzenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Jednocześnie zaznaczyła, że w ramach zadania nie przewidziano innych dodatkowych robót modernizacyjnych, m.in. budowy dodatkowego prawego pasa dla pojazdów wolno poruszających się od strony Jasła w kierunku Krosna w miejscowości Zimna Woda.

Remontem objęty zostanie odcinek drogi krajowej nr 28 pomiędzy miejscowościami Zimna Woda i Szebnie w gminie Jasło o łącznej długości 4318 metrów (km 213+482 – 217+800) oraz powierzchni 29 821 metrów kwadratowych.

Inwestycja będzie kosztować 9 235 942,58 złotych. To najkorzystniejsza oferta, jaka wpłynęła od podmiotów biorących udział w przetargu na realizację prac. Spośród trzech zainteresowanych firm wygrała EUROVIA Polska S.A. (startowały ponadto SKANSKA S.A. oraz STRABAG sp. z o.o.). Umowa na realizację zadania została podpisana w dniu dzisiejszym. W całości zostanie sfinansowana ze środków budżetowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według inwestora remont drogi ma się rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia. Kierowcy kursujący między Jasłem, a Krosnem muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu do końca listopada br. Wtedy, zgodnie z harmonogramem, mija termin zakończenia robót.

W jaki sposób zostanie tymczasowo rozwiązana komunikacja w tym miejscu w trakcie pracy ciężkiego sprzętu?

„Dzisiaj trudno jest mówić o zmianach organizacji ruchu czy też utrudnieniach. Projekt tymczasowej organizacji ruchu opracowuje wykonawca, a więc dzisiaj nie jestem w stanie odpowiedzieć jak będzie ona dokładnie wyglądała, czy będzie podział na odcinki lub pododcinki z ruchem wahadłowym. Projekt organizacji ruchu Wykonawca przedłoży do zatwierdzenia po podpisaniu umowy” – dodała Rarus.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE