Na drogach

Czterech nietrzeźwych w „Trzeźwy Poranek”

Wczoraj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Akacja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o godz. 4. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali ponad czterysta pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Zatrzymali również kierującego, który prowadził samochód wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czterech nietrzeźwych w „Trzeźwy Poranek””

  1. Ciekawe czemu policjanci nie „pochwalą” się rozbitą nieoznakowaną Laguną, która stoi od kilku dnia na strzeżonym parkingu na 17 Stycznia? :)