Na drogach

Potrącenie pieszej na 3-go Maja w Jaśle

W trakcie przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych starsza kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Poszkodowana została zabrana karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc medyczna. Do zdarzenia doszło w południe, na ulicy 3-go Maja w Jaśle.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Astra jechał ulicą 3-go Maja od strony centrum miasta w kierunku Kościoła OO. Franciszkanów. Po przejechaniu skrzyżowania z ulicą Ducala z niewiadomych przyczyn najechał na przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę.

Poszkodowana 73-letnia mieszkanka Jasła w stanie przytomnym została zabrana przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na szczęście po wykonaniu niezbędnej diagnostyki okazało się, że nie doznała ona poważnych obrażeń ciała i po udzieleniu pomocy medycznej została wypisana do domu.

Kierujący pojazdem 31-letni mieszkaniec powiatu dębickiego nie odniósł obrażeń ciała. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji zostanie ukarany mandatem.

Przez pół godziny ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

200814(2)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

5 Comments

  1. Nie twierdze, czasem i kierowca zawini. Tak że i czasem jest wina jednej strony a czasem drugiej.

  2. Ma pan absolutna racje, jednak w tym przypadku pani schodzila już praktycznie z przejscia na chodnik wiec nie ma mowy o wtargnieciu

  3. W Rzeszowie to co druga osoba była by potrącona zachowując się jak niektórzy przechodnie Jasielscy.

  4. Poza tym ludzie w Jaśle chodzą jak chcą nie zwracając na to czy jedzie coś w odległości kilku metrów czy nie. Ważne żeby oni przeszli. jak by nie było przed przejściem trzeba się rozejrzeć czy nic nie jedzie a nie targnąć na nie.

  5. Bo to przejście jest w strasznie głupim miejscu z jednej strony zakręt a w promieniu 100 m jest 4 przejścia co kawałek

Back to top button