Na drogach

Ośmioletnia rowerzystka potrącona przez samochód osobowy

Ośmioletnia dziewczynka została ranna w wypadku, do którego doszło w środę popołudniu w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec). Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadące na rowerze dziecko zostało potrącone przez samochód osobowy. W wyniku doznanych obrażeń poszkodowana została hospitalizowana w jednym z rzeszowskich szpitali. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, powiadomiony telefonicznie przez dyspozytora Pogotowia Ratunkowego, skierował niezwłocznie na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci wykonali na miejscu czynności, w trakcie których wstępnie ustalono, iż kierujący samochodem osobowym Peugeot 307 47-letni mieszkaniec gminy Dębowiec na wysokości miejscowego sklepu spożywczego potrącił ośmioletnią rowerzystkę, również mieszkankę gminy Dębowiec.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem jadąc prawą stroną drogi powiatowej w kierunku miejscowości Folusz wykonała niesygnalizowany manewr skrętu w lewo. Prawdopodobnie chciała zjechać na teren sklepu spożywczo-przemysłowego. Jadący za nią w tym samym kierunku kierujący Peugeotem 307 gwałtownie odbił kierownicą w lewo, by uniknąć kontaktu z rowerzystką, jednak prawym narożnikiem zahaczył o nią, powodując jej upadek” – poinformował nas kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Jak dodaje: „po wykonaniu gwałtownego manewru kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi zatrzymując się na przydrożnym polu”.

Na skutek doznanych obrażeń ciała dziewczynka została przewieziona przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie po udzieleniu jej pomocy medycznej została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Poszkodowana ma poważny uraz głowy i kończyny dolnej oraz ogólne potłuczenia ciała.

Mężczyźnie, który siedział za kierownicą pojazdu, nic się nie stało. Policjanci ustalili na miejscu, że był trzeźwy.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdów uczestniczących w wypadku oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ośmioletnia rowerzystka potrącona przez samochód osobowy”