Na drogach

Potrącenie pieszej i kolizja dwóch samochodów osobowych w Jaśle

W Jaśle na ulicy 3-go Maja samochód osobowy potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, a na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki i Kochanowskiego zderzyły się dwa samochody osobowe. Do obu doszło w krótkim odstępie czasowym, powodując paraliż komunikacyjny w centrum miasta. Dwie osoby, które ucierpiały na skutek tych zdarzeń, trafiły do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

090914(5)

Do obu zdarzeń doszło po godzinie piętnastej, w trakcie szczytu komunikacyjnego w centrum Jasła. W pierwszym z nich ucierpiała 51-letnia mieszkanka gminy Krempna. W trakcie przechodzenia przez jezdnię w obrębie oznakowanego przejścia dla pieszych została ona potrącona przez samochód osobowy marki Audi, którego kierowca poruszał się od strony centrum miasta. Na skutek uderzenia kobieta upadła na jezdnię, doznając obrażeń ciała. Pomocy medycznej udzieliła jej załoga specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Badania diagnostyczne wykazały u niej poważny uraz miednicy, w wyniku którego pozostała na dalszym leczeniu. Pobrano od niej krew do badań stanu trzeźwości. Trzeźwy był natomiast mężczyzna kierujący pojazdem. Jemu nic się nie stało.

090914(6)

090914(7)

090914(8)

090914(9)

Chwilę później na ulicy Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Vectra chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ulicę Kochanowskiego prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony dworca autobusowego samochodowi osobowemu Opel Corsa. Jeden z pasażerów został odwieziony przez podstawowy zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Po wykonaniu niezbędnych badań nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń ciała i został wypisany do domu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a całość została zakwalifikowana jako kolizja. Pojazdy przez kilkadziesiąt minut blokowały ruchliwe o tej porze skrzyżowanie. Policjanci zmuszeni byli naprzemiennie przepuszczać przejeżdżające w tym miejscu pojazdy.

Na miejscach obu zdarzeń pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, dokonując oględzin pojazdów, zabezpieczając ślady ujawnione na jezdni oraz wykonując dokumentację fotograficzną.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE