Na drogach

Pechowy weekend dla motorowerzystów: wypadki w Jaśle i Przysiekach

W minioną sobotę (20.12) na ulicy Kościuszki w Jaśle doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoroweru. Na skutek zderzenia się pojazdów do szpitala trafił siedemnastoletni kierowca jednośladu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Kilka godzin później w zderzeniu z samochodem strażackim w Przysiekach ucierpiał szesnastolatek.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x4)
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x3)

Do pierwszego z nich doszło około godziny 11:30 w Jaśle. Policjanci, którzy interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, wstępnie ustalili jego przebieg. Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że jadący ulicą Tadeusza Kościuszki od strony centrum miasta samochód osobowy Volkswagen Bora dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Tadeusza Rejtana podjął się manewru skrętu w lewo, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerowi marki Router.

W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowany został kierujący jednośladem 17-letni mieszkaniec Jasła. Niepełnoletni pokrzywdzony został zabrany przez podstawowy zespół ratownictwa medycznego (P1) do szpitala. Lekarze ocenili jego stan jako niezagrażający życiu, jednak obrażenia, których doznał, skutkują u niego rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni. Wobec powyższego policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kierującemu samochodem 45-letniemu mieszkańcowi gminy Tarnowiec, jak i jadącej z nim pasażerce, nic się nie stało.

221214(2)

221214(3)

Funkcjonariusze przebadali uczestników zdarzenia na alkomacie – wynik badania 0,00 promila alkoholu.

Na miejsce przybyła pieszo grupa dochodzeniowo-śledcza i zabezpieczyła materiał dowodowy, rozmawiała z uczestnikami i świadkami zdarzenia oraz wykonała dokumentację fotograficzną. Zgromadzone informacje pozwolą w toku prowadzonego postępowania na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Kolka godzin później doszło do kolejnego wypadku z udziałem motorowerzysty. Na drodze krajowej nr 28 w Przysiekach (gmina Skołyszyn) potrącony przez samochód operacyjny należący do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został szesnastoletni mieszkaniec tej gminy. Jadąca w kierunku Jasła służbowa Skoda Superb na nieoświetlonym odcinku drogi najechała na tył motoroweru marki Derbi w trakcie, gdy jego kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE