Informacje

Elwira Musiałowicz-Czech wiceburmistrzem Jasła

Burmistrz Jasła ma od dzisiaj nowego zastępcę odpowiedzialnego za oświatę, kulturę, sport i sprawy społeczne. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami wiceburmistrzem została Elwira Musiałowicz-Czech, dotychczasowa doradczyni wojewody podkarpackiego.

Fot. © arch. / Damian Palar
Fot. © arch. / Damian Palar

Powołanie Elwiry Musiałowicz-Czech na stanowisko wiceburmistrza miasta wydaje się być ceną za poparcie jakiego przed drugą turą ubiegłorocznych wyborów samorządowych udzieliła kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości Ryszardowi Pabianowi. Choć o najwyższy urząd w mieście ubiegała się z konkurencyjnego komitetu Platformy Obywatelskiej RP, jest bezpartyjna. 16 listopada osiągnęła bardzo dobry wynik wyborczy, otrzymując 1 828 głosów. Co prawda nie dało jej to przepustki do drugiej tury, ale pozwoliło wyprzedzić bardziej doświadczonego od niej samorządowca Tadeusza Górczyka i dwóch innych kontrkandydatów.

Elwira Musiałowicz-Czech ma 37 lat, mieszka w Jaśle, dyplomuje się wyższym wykształceniem. Ostatnio zawodowo związana z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie: była doradcą Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej. Na stanowisku zastępcy burmistrza zastąpi Leszka Znamirowskiego, który powrócił już do swojego dotychczasowego zajęcia (nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10).

Drugiemu zastępcy burmistrza miasta Jasła będzie podlegał Pion Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta, który tworzą dwa wydziały: oświaty oraz kultury, sportu i spraw społecznych, a także Biuro Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Pierwszym zastępcą burmistrza pozostaje z kolei na dzień dzisiejszy Antoni Pikul.

O nominacji Elwiry Musiałowicz-Czech poinformowaliśmy jako pierwsi już wczoraj na naszym oficjalnym profilu na Facebook-u. Urząd Miasta do tej pory nie wydał żadnego komunikatu w tej sprawie, jak też nie zorganizował konferencji prasowej, na której burmistrz Ryszard Pabian mógłby przedstawić sylwetkę swojego nowego zastępcy. Ograniczono się jedynie do publikacji zarządzenia w Biuletynie Informacji Publicznej.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Elwira Musiałowicz-Czech wiceburmistrzem Jasła”