Informacje

Odpowiedzą za posiadanie marihuany

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali trzy młode osoby podejrzane o posiadanie marihuany. Środki odurzające funkcjonariusze zabezpieczyli również w mieszkaniu jednej z nich. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Wkrótce odpowiedzą za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony weekend funkcjonariusze jasielskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zebrali informacje o osobach posiadających środki odurzające. W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali dwoje podejrzanych – na terenie Jasła 20-letniego mieszkańca miasta, w Wolicy 17-latkę z gminy Jasło. Policyjne ustalenia potwierdziły się. Oboje mieli przy sobie marihuanę. Środki odurzające funkcjonariusze zabezpieczyli również w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny.

Kolejny z podejrzanych o posiadanie narkotyków został zatrzymany przez patrolujących teren Jasła funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Wspólny patrol interweniował wobec grupy młodych osób. W trakcie legitymowania podejrzenie patrolu wzbudziło nerwowe zachowanie 16-letniego mieszkańca Jasła. Gdy funkcjonariusze polecili mu opróżnić kieszenie, wyjaśniło się, co było tego powodem. Chłopak posiadał przy sobie marihuanę.

17-latka i 20-latek usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. O konsekwencjach, jakie poniesie 16-latek zadecyduje sąd rodzinny.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:
• kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, wbrew przepisom ustawy, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3,
• kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

3 thoughts on “Odpowiedzą za posiadanie marihuany”

  1. no cóż trochę marychy i krzyk a gdy naprani wracają z dyskoteki wtedy nie ma straży miejskiej = no coż alkohol===mniejsza szkodliwiść bo państwo na nim zarabia

  2. Kolejny sukces jasielskiej policji ! gratuluję nasr*nia w papiery trzem młodym osobom które nie zrobiły nic złego .

  3. Ten art. pisał pierwszoklasista czy policjant? Na jedno wychodzi. Jeżeli się kogoś zatrzymuje to trzeba mu przedstawić zarzuty. A w tytule stoi że młodzi po zatrzymaniu przyznali się do zarzutów.
    Oczywiście policja… czyn chwalebny.