Informacje

Zmarł „Zasłużony dla miasta Jasła” lek. med. Adam Kucharzyk

W piątek (23.01) zmarł lek. med. Adam Kucharzyk – wybitny specjalista z zakresu chorób skóry, emerytowany ordynator oddziału dermatologicznego w miejscowym szpitalu, społecznik, na początku lat 90-tych ubiegłego i na początku obecnego stulecia radny miejski. W 2007 roku uhonorowany tytułem „Zasłużony dla miasta Jasła”. W październiku br. skończyłby 85 lat.

Fot. © archiwum / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum / DAMIAN PALAR

Adam Kucharzyk (11.10.1930 – 23.01.2015) urodził się w Wilczyskach, niewielkiej miejscowości położonej obecnie na terenie sąsiedniego województwa małopolskiego. Tam też ukończył szkołę podstawową. Egzamin maturalny złożył w tarnowskim gimnazjum. W roku 1950 podjął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Pierwszym miejscem, z którym zawodowo związał się po sześcioletnich studiach, był szpital w Gorlicach.

Do Jasła trafił w 1962 roku i od tego momentu całe swoje życie prywatne i zawodowe związał z naszym miastem. W miejscowym szpitalu pracował jako lekarz, a później wieloletni ordynator oddziału dermatologicznego. Był również nauczycielem z zakresu chorób zakaźnych i wenerycznych skórnych w Zespole Szkół Medycznych w Jaśle (1963-1967).

Pracował również w lokalnym samorządzie będąc radnym I (1990-1994) i IV kadencji (2002-2006).

W 2007 roku Rada Miejska nadała mu tytuł „Zasłużony dla miasta Jasła”, który odebrał osobiście z rąk ówczesnej burmistrz Marii Kurowskiej i przewodniczącego RMJ Andrzeja Dybasia w trakcie uroczystości z okazji Dnia Patrona Miasta św. Antoniego Padewskiego. W uzasadnieniu miejscowy samorząd podkreślił, że jest to „symboliczne podziękowanie za bezmiar jego człowieczeństwa, jakim przez wiele lat obdarzał wszystkich, którzy się z nim zetknęli na różnych płaszczyznach życia społecznego”.

Adam Kucharzyk słynął ze swojej działalności społecznej, dał się poznać jako lekarz oddany całym sercem swoim pacjentom. Starsi mieszkańcy wspominają, że od mniej zamożnych pacjentów nie pobierał opłaty za leczenie, a wręcz wielu osobom pomagał finansowo na tyle ile mógł.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i najbliższym złożyły władze miasta na czele z burmistrzem Jasła Ryszardem Pabianem i przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Rakiem, dyrekcja i pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz Towarzystwo Przyjaciół Szpitala Powiatowego w Jaśle.

Na razie nie jest znana data uroczystości pogrzebowych.

Cześć Jego pamięci!

Tak wspominają doktora Internauci:

Post użytkownika terazJaslo.pl.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zmarł „Zasłużony dla miasta Jasła” lek. med. Adam Kucharzyk”

  1. Wspaniały człowiek ,lekarz z powołania,w razie problemów zawsze pomagał ,Boże do kogo teraz człowiek się uda w razie problemów. Pamiętam pełną poczekalnie ludzi a zwłaszcza matek z malutkimi dziećmi .Panie daj mu raj.

  2. Bardzo smutna wiadomość. Pamiętam, a byłem u niego kilka razy, za prywatną usługę medyczną brał grosze. (*)

  3. Wyrazy współczucia dla najbliższych .Lekarz jakich mało odszedł od nas.Wspanialy człowiek …

  4. Śmierć Adama Kucharzyka jest dla nas ciosem. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy

  5. Wspaniały człowiek, lekarz z powołania… takich ludzi pozostała tylko garstka. Szczere kondolencje dla najbliższej rodziny..