Informacje

75-letni mężczyzna nie przeżył upadku ze szpitalnego okna

Nad ranem przy jasielskim szpitalu zostało odnalezione ciało mężczyzny. Ze wstępnych informacji wynika, że zmarł on na skutek licznych obrażeń ciała doznanych po upadku z wysokości. Pacjent przebywał w oddziale chirurgii. Okoliczności śmierci 75-latka wyjaśnia Policja.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło między godziną czwartą, a piątą rano. Kierowca samochodu dostawczego, który przyjechał z zaopatrzeniem żywnościowym zauważył leżącego przed budynkiem nieprzytomnego mężczyznę, o czym zaalarmował personel szpitala. Niestety, lekarz przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon poszkodowanego na skutek doznanych licznych obrażeń ciała powstałych prawdopodobnie po upadku z wysokości.

Zmarłym okazał się pacjent przebywający na oddziale chirurgii, 75-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Według wstępnych przypuszczeń mężczyzna mógł wyskoczyć z okna w jednym z pomieszczeń zlokalizowanego w budynku głównym oddziału.

Załoga karetki Pogotowia Ratunkowego o zdarzeniu poinformowała Policję. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, biegły lekarz medycyny sądowej oraz prokurator. Na jego polecenie ciało zmarłego zostało zabezpieczone w prosektorium celem wykonania autopsji.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE