Na drogach

Zderzył się z policyjnym radiowozem: ucierpieli dwaj funkcjonariusze

Dwóch funkcjonariuszy Policji zostało poszkodowanych po tym, jak w nieoznakowany radiowóz, którym poruszali się na jednej z ulic Jasła uderzył samochód osobowy kierowany przez osiemnastolatka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wymusił on pierwszeństwo przejazdu skręcając na parking.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policjanci ruchu drogowego interweniowali dziś po godzinie 9-tej rano na miejscu zdarzenia, do którego doszło na ulicy Armii Krajowej w Jaśle. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Fiat Brava poruszał się od strony skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Na wysokości Sądu Rejonowego kierujący pojazdem 18-letni mieszkaniec Jasła chciał zjechać w lewo na pobliski parking. W trakcie wykonywania manewru prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pojazdu jadącemu z naprzeciwka Mitshubishi ASX, doprowadzając do zderzenia czołowo-bocznego.

Jak się później okazało, to nieoznakowany radiowóz z miejscowej komendy Policji, którym służbowo poruszali się dwaj funkcjonariusze. Obojgu pomocy medycznej udzieliła przybyła na miejsce karetka Pogotowia Ratunkowego, która przewiozła poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mężczyźni nie odnieśli poważnych obrażeń, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Sprawcy zdarzenia nic się nie stało.

Policyjny technik kryminalistyczny wykonał oględziny miejsca kolizji oraz uszkodzonych pojazdów, a także sporządził dokumentację fotograficzną.

Kierowca radiowozu, jak i osiemnastolatek prowadzący Fiata byli trzeźwi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zderzył się z policyjnym radiowozem: ucierpieli dwaj funkcjonariusze”

  1. a pewnie bylo tak ze to (mi)licja wymusila pierwszenstwo zwalajac wine na chlopaczka jemu sie nic nie stalo 2 funkcjonariuszy poszkodowanych teraz biedny chlopaczyna bedzie nekany przez ow funkcjonariuszy sory taki mamy kraj