Informacje

Białoruskiemu kierowcy zarzuciło naczepę, która uderzyła w samochód osobowy

Kierowca samochodu ciężarowego na białoruskich numerach rejestracyjnych nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i na łuku drogi krajowej nr 73 w Kołaczycach zarzuciło naczepą na przeciwny pas ruchu, którym poruszał się samochód osobowy. W wyniku zderzenia ucierpiały cztery osoby podróżujące pojazdem: trzech dorosłych i jedno dziecko. Przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu.

© Źródło zdjęcia: facebook.com/straz.kolaczyce
© Źródło zdjęcia: facebook.com/straz.kolaczyce

Po godzinie dziesiątej służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu na ulicy Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności, wstępnie ustalili jego przebieg. Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Iveco na białoruskich numerach rejestracyjnych poruszał się w kierunku Jasła. Na łuku jezdni prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku czego doszło do zarzucenia naczepy pojazdu na przeciwny pas ruchu, po którym jechał samochód osobowy Renault Laguna.

W efekcie zderzenia cztery osoby podróżujące pojazdem – troje dorosłych i dziecko – zostały przewiezione karetkami Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na miejsce zostały skierowane również samochody ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach.

Według najnowszych informacji ze szpitala, po wykonaniu niezbędnych badań lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie stwierdził u poszkodowanych poważnych obrażeń ciała i po udzielonej pomocy medycznej wszyscy będą mogli wrócić do miejsca zamieszkania.

Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja drogowa, a na jego sprawcę policjanci nałożą mandat karny. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 73 relacji Jasło-Pilzno została całkowicie zablokowana. Policjanci wprowadzili objazdy dla samochodów osobowych – w Jaśle na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Krajowicką oraz w Kołaczycach na wysokości skrzyżowania ulicy Burmistrza Wiejowskiego z ulicą 17 Stycznia. Samochody ciężarowe utknęły w wielokilometrowym korku.

W związku z aktualnymi komunikatami pogodowymi przewidującymi przechodzenie przez nasz powiat opadami deszczu w ciągu najbliższych kilkunastu godzin i pogarszającymi się warunkami na drogach apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Białoruskiemu kierowcy zarzuciło naczepę, która uderzyła w samochód osobowy”