Informacje

„Liwocz Arena”: sportowa inwestycja zakończona

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji „Liwocz Arena” oficjalnie została oddana do użytku.

Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach
Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach

Projekt budowy GCSiR w Kłodawie powstał w 2014 roku. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu „Odnowa i Rozwój Wsi” w wysokości ponad 217 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę ponad 116 tysięcy złotych przekazała Gmina Brzyska. W ramach projektu powstał budynek zaplecza sportowego dla klubu LKS Liwocz.

Z tego miejsca będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy.
Były to nasze marzenie, nikt nie wierzył, że to się uda. Dzięki przychylności Rady Gminy Brzyska oraz Wójta Rafała Papciaka, udało się zrealizować tą inwestycję, które będzie służyła naszym sportowcom oraz całemu społeczeństwu – mówi Józef Gajda, sołtys wsi Kłodawa, na którego terenie znajduje się GCSiR.

Ostatnie lata były dobre dla rozwoju sportu w Gminie Brzyska.
Za wszystkimi tymi inwestycjami stoi mnóstwo ludzi, którym należą się szczere podziękowania. Mamy wielofunkcyjne boisko przy szkole w Brzyskach. Podobnym możemy pochwalić się przy szkole w Błażkowej. Oddaliśmy do użytku boisko we wsi Dąbrówka, salę gimnastyczną w Lipnicy Dolnej i zwieńczeniem inwestycji sportowych w naszej gminie jest oddana właśnie „Liwocz Arena” – wymienia z dumą Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Dodatkowo przy stadionie w Kłodawie wybudowano trybunę na blisko sto miejsc siedzących za prawie 50 tysięcy złotych.

Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach
Fot. © Urząd Gminy w Brzyskach

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, Poseł Bogdan Rzońca, Sołtys wsi Kłodawa Józef Gajda oraz Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak.

Całość inwestycji wyniosła ponad 384 tysiące złotych.

(Gmina Brzyska)

SŁOWA KLUCZOWE