Na drogach

Majscowa: wymuszenie pierwszeństwa. Cztery osoby trafiły do szpitala

Około godziny 12:40 służby ratownicze zostały powiadomione o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Majscowa (gmina Dębowiec). Jeden z pojazdów wpadł do przydrożnego rowu i dachował. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Poszkodowanych przewieziono karetkami Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na szczęście nie doznały one poważniejszych obrażeń.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x6)
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x6)

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej z Dębowca do Majscowej. Według wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Opel Astra 53-letnia mieszkanka gminy Dębowiec wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym w kierunku Dębowca samochodzie marki Renault Twingo, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Siła uderzenia była tak duża, że Renault Twingo wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach.

Wszystkim osobom podróżującym pojazdami (kierująca Oplem Astra i dwoje dzieci w wieku 6 i 8 lat oraz kierująca samochodem osobowym Renault 19-letnia kobieta – mieszkańcy gminy Dębowiec) pomocy udzieliły dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy). Poszkodowani zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Po wykonaniu badań lekarskich okazało się, że nie doznali oni poważniejszych obrażeń ciała i mogli zostać wypisani do domów.

Policjanci ustalili, że kierujące obydwoma pojazdami w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Na miejscu zdarzenia pracował zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Zadaniem strażaków było zabezpieczyć miejsce zdarzenia, odłączenie akumulatorów w rozbitych samochodach i zneutralizowanie wycieku płynów eksploatacyjnych.

Podczas prowadzonych działań ruch pojazdów prowadzony był wahadłowo.

050515(2)

050515(3)

050515(4)

050515(5)

050515(6)

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Majscowa: wymuszenie pierwszeństwa. Cztery osoby trafiły do szpitala”

  1. źle obliczona prędkość i czas spotkania i wynik zadania ujemny. Jednak życie to matematyka.