Na drogach

„Wypadł” z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji: troje poszkodowanych

Trzy osoby zostały poszkodowane po tym, jak samochód osobowy „wypadł” z jezdni na teren prywatnej posesji, po drodze uszkadzając ogrodzenie i dachując. Okoliczności zdarzenia, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Osobnica, wyjaśnia Policja. Ranni zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Służby ratownicze otrzymały informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Osobnica po godzinie czternastej. Ze zgłoszenia wynikało, że bierze w nim udział samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby. Na miejsce skierowano niezwłocznie dwa zespoły ratownictwa medycznego, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz patrol ruchu drogowego.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Ford Fiesta jechał drogą powiatową od strony centrum miejscowości. Kierujący, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości na niewielkim łuku jezdni, nie opanował pojazdu w wyniku czego zjechał na prawą stronę uderzając w ogrodzenie prywatnej posesji. Według relacji świadków samochód miał następnie dachować.

Oprócz kierowcy, pojazdem podróżowały jeszcze dwie pasażerki. Wszystkim została udzielona pomoc medyczna.

Kierowca jadący od strony centrum miejscowości prawdopodobnie nie dostosował prędkości, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy już zespoły ratownictwa medycznego. Udzieliliśmy pomocy ratownikom medycznym w przetransportowaniu poszkodowanych do karetek. Trzy osoby zostały poszkodowane, były przytomne, znajdowały się poza uszkodzonym pojazdem. Wszystkie odwieziono do szpitala w Jaśle. – relacjonuje kierujący działaniami ratowniczymi Grzegorz Ciężabka z JRG PSP w Jaśle.

Po zakończeniu akcji ratowniczej strażacy zabezpieczyli teren, a do swoich czynności przystąpili policjanci ruchu drogowego, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności całego zdarzenia.

Siedzący za kierownicą mężczyzna został poddany przez funkcjonariuszy badaniu stanu trzeźwości z wynikiem 0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z tym, że uszkodzony pojazd znajduje się w całości poza obrębem jezdni, na drodze powiatowej relacji Osobnica-Radość nie występują żadne utrudnienia w ruchu.

180515(3)

180515(4)

180515(5)

180515(6)

180515(7)

180515(8)

180515(9)

180515(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Wypadł” z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji: troje poszkodowanych”

  1. Zero wyobrazni i odpowiedzialnosci za pasazerow tak sie konczy gdy mlody kierowca na drodze publicznej chce sie popisac