Na drogach

Cieklin: uciekał przed Policją mając 4 promile (WIDEO)

Policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierowcy osobowego fiata. Mężczyzna mając w organizmie 3,9 promila alkoholu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec. Po kilkukilometrowym pościgu został zatrzymany. Samochodem kierował nie mając prawa jazdy.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło na terenie Cieklina. W trakcie patrolu uwagę policjantów pełniących służbę nieznakowanym radiowozem, zwrócił kierujący osobowym fiatem. Widząc, że kierowca nie może utrzymać prostego toru jazdy, funkcjonariusze użyli sygnału błyskowego i dźwiękowego radiowozu. Ten jednak zignorował polecenie zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Po kilku kilometrach mężczyzna zjechał na pobocze, szybko wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, kierujący fiatem 28-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski był mocno nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało 3,9 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze potwierdzili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje m.in. wobec kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz kierujących, którzy – znajdując się w tym stanie – spowodowali wypadek drogowy.

W pierwszej kolejności wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Cieklin: uciekał przed Policją mając 4 promile (WIDEO)”

  1. Podać dane (imię i nazwisko) i zrobić zdjęcie- ten pan już nie wsiądzie za kierownice przez najbliższy czas. A zamiast kary pieniężnej 10 tys PLN, do kamieniołomu wysłać, aby przez okres utraty prawka, po 12 godz naparzał kilofem na upale. Oczywiście zamiast wody, dać mu do picia tylko wódkę (jak mu tak bardzo smakuje) i na przegrychę słone śledzie, niech poczuje prawdziwy smak alkoholu.. Szybko odechce mu się picia, oraz wsiadania po pijaku za kierownicą. Cud, że nikomu postronnemu krzywdy nie zrobił jadąc w takim stanie. Tępić takich ludzi.