Informacje

Pierwsza ofiara kąpieli tych wakacji

Z rzeki Wisłoki w Kołaczycach wyłowiono ciało młodego mężczyzny. Mimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować. Prawdopodobnie to pierwsza ofiara wypoczynku nad wodą w powiecie jasielskim tego lata.

210715(3)

Ofiara to niespełna 19-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, który razem ze znajomymi dzisiejszego popołudnia wypoczywał nad brzegiem rzeki Wisłoki w Kołaczycach. W trakcie zażywania kąpieli mężczyzna nagle zniknął pod wodą. Na miejsce zadysponowano niezwłocznie sekcję ratownictwa wodnego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) oraz patrol Policji. Działaniami na miejscu kierował Komendant Powiatowy PSP w Jaśle st. bryg. Wiesław Latoszek.

Ratownicy przeszukiwali rzekę na odcinku między oczyszczalnią ścieków, a mostem łączącym Kołaczyce z sąsiednią miejscowością Kłodawa za pomocą łodzi motorowej. Po kilkudziesięciu minutach udało się odnaleźć ciało zaginionego. Mężczyzna został wydobyty na brzeg, gdzie następnie przystąpiono do akcji reanimacyjnej, którą od strażaków przejęła załoga przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z Jasła.

Niestety, mimo podjętego wysiłku, poszkodowany zmarł na miejscu.

Na miejsce została skierowana policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

210715(4)

210715(5)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pierwsza ofiara kąpieli tych wakacji”