Na drogach

Troje poszkodowanych w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym

Trzy osoby ucierpiały na skutek zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 992 w Tokach. Prawdopodobnie kierująca Oplem Astrą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Poszkodowani karetkami Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Okoliczności są wyjaśniane przez Policję.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z informacji, jakie udało się nam się do tej pory zebrać w trakcie rozmowy z przedstawicielami służb mundurowych wynika, że samochód osobowy Opel Astra jechał od strony Nienaszowa w kierunku Toków. Na skrzyżowaniu w tej miejscowości z drogą wojewódzką nr 992 kierująca pojazdem wykonując manewr skrętu w lewo prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu od strony Nowego Żmigrodu ciągnikowi siodłowemu marki Renault z naczepą.

W wyniku czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów trzy osoby (kierująca oraz dwie pasażerki) podróżujące Oplem doznały obrażeń ciała i trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Zostały tam przewiezione dwoma karetkami (zespół ratownictwa medycznego specjalistyczny z podstacji w Nowym Żmigrodzie oraz zespół podstawowy z Jasła). Na miejsce zadysponowano ponadto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka, jednak z uwagi na niegroźne urazy poszkodowanych nie było konieczności przez niego transportu.

Kierowcy „ciężarówki” nic się nie stało, policjanci ustalili, że był trzeźwy.

Pojazdy biorące udział w zdarzeniu całkowicie zablokowały drogę wojewódzką nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród. Samochody ciężarowe utknęły w kilkukilometrowym korku natomiast kierowcy samochodów osobowych byli kierowani przez mundurowych na objazdy.

Na miejsce działań zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej: sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej wraz z dowódcą oraz samochody ratowniczo-gaśnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysej Górze (KSRG) i Tokach.

Przed godziną czternastą udało się w tym miejscu przywrócić przejezdność drogi.

Materiał dowodowy, który pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia drogowego, zebrał policyjny technik kryminalistyczny.

150715(2)

150715(3)

150715(4)

150715(5)

150715(6)

150715(7)

150715(8)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE