Informacje

Trzy osoby nie przeżyły zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym

Trzy osoby podróżujące Skodą Octavią nie przeżyły zderzenia z samochodem ciężarowym. Do makabrycznego wypadku doszło przed godziną siódmą rano na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Kołaczyce. Do jasielskiego szpitala przewieziono jednego pasażerów oraz kierowcę ciągnika.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Było za dwadzieścia siódma, gdy na drodze krajowej nr 73 biegnącej przez Kołaczyce doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęły trzy osoby, a dwie kolejne odniosły poważne obrażenia ciała. Przez kilka godzin policyjne ekipy zabezpieczały ślady, wykonywały oględziny miejsca i uszkodzonych pojazdów, rozmawiały też ze świadkami zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Skoda Octavia, którym podróżowało czterech mężczyzn, jechał w kierunku Jasła. Na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo-bocznie z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym z naczepą, prowadzonym przez 27-letniego mieszkańca powiatu leskiego. Siła uderzenia odrzuciła „osobówkę” do przydrożnego rowu.

Wypadek przeżył jedynie pasażer siedzący z tyłu po prawej stronie (mieszkaniec powiatu rzeszowskiego). Kierowca i dwaj pozostali pasażerowie samochodu doznali poważnych obrażeń wielonarządowych, w wyniku których ponieśli śmierć na miejscu. Lekarz karetki Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon najpierw kierowcy i pasażera siedzącego z tyłu za kierowcą, a następnie po wydobyciu za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych przez miejscowych strażaków-ochotników pasażera siedzącego z przodu pojazdu.

Jedna z ofiar to 55-letni mieszkaniec Tarnowca, dwaj pozostali to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Ciała ofiar zostały zabezpieczone i przewiezione do przyszpitalnego prosektorium celem przeprowadzenia autopsji.

Pomocy medycznej wymagał również kierujący „ciężarówką”. Mężczyzna był trzeźwy. Obaj poszkodowani zostali przewiezieni do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie pozostali na dalszej obserwacji.

W działaniach ratowniczych brały udział: trzy zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i dwa podstawowe), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, samochód ratownictwa technicznego z OSP KSRG Kołaczyce oraz policyjne patrole ruchu drogowego.

Droga krajowa nr 73 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Po wykonanych czynnościach dochodzeniowo-śledczych oraz wydobyciu wraku samochodu osobowego z przydrożnego rowu częściowo przywrócono ruch po jednym pasie jezdni. Z naczepy samochodu ciężarowego trzeba było przeładować transportowane materiały na podstawiony pojazd.

Szczegóły tego makabrycznego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

AUTOR Marcin Pałac:

280715(2)

280715(4)

280715(5)

AUTOR Daniel Baron:

280715(6)

280715(7)

280715(8)

280715(9)

280715(10)

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Trzy osoby nie przeżyły zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym”

  1. Tragicznie to auto wygląda, aż cud, że jeden człowiek przeżył. Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych.