Informacje

Zmiany kadrowe w jasielskim starostwie: jest nowy szef promocji

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w jasielskim Starostwie Powiatowym. Wydział Promocji i Spraw Społecznych ma nowego naczelnika. W drodze postępowania konkursowego został nim Przemysław Baciak. Z kolei ze swojego stanowiska odchodzi szefowa Biura ds. Pozyskiwania Funduszy, która otrzymała korzystniejszą ofertę pracy w jednej z sąsiednich gmin powiatu jasielskiego.

Przemysław Baciak. Fot. © archiwum portalu / Damian PALAR
Przemysław Baciak. Fot. © archiwum portalu / Damian PALAR

Na stanowisku naczelnika Wydziału Promocji i Spraw Społecznych w jasielskim Starostwie Powiatowym utworzył się wakat w związku z tym, że dotychczas pełniący obowiązki Wojciech Piękoś zrezygnował z etatu na rzecz posady prezesa Zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Jaśle sp. z o.o.

10 czerwca został wszczęty nabór na wolne stanowisko kierownicze, w którym określono wymagania niezbędne do objęcia przedmiotowej funkcji urzędniczej. Zainteresowani kandydaci musieli legitymować się: obywatelstwem polskim, wykształceniem wyższym magisterskim, co najmniej pięcioletnim stażem pracy nabytym w ramach umowy o pracę lub wykonywaniem przez co najmniej pięć lat działalności gospodarczej w zakresie public relations, znajomością zagadnień i przepisów niezbędnych w określonej dziedzinie, znajomością problematyki promocji powiatu czy znajomością zasad gospodarki finansowej w jednostkach samorządu terytorialnego.

Biorący udział w postępowaniu konkursowym musieli ponadto wykazać się biegłą znajomością języka angielskiego.

Wymagane dokumenty aplikacyjne można było składać do dnia 22 czerwca br. Do drugiego etapu, w którym komisja złożona z pracowników Starostwa przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne, zakwalifikowało się pięć osób.

Dwoje z kandydatów uzyskało najwyższą rekomendację. „Ostatecznego wyboru kandydata na stanowisko Naczelnika Wydziału Promocji i Spraw Społecznych dokonał Starosta Jasielski po przeprowadzeniu indywidualnych rozmów z kandydatami zarekomendowanymi do zatrudnienia przez Komisję Rekrutacyjną. W ocenie organizatora naboru Pan Przemysław Baciak dysponuje odpowiednią wiedzę popartą doświadczeniem w zakresie zadań realizowanych na stanowisku ds. promocji i spraw społecznych, co pozwala uznać, że prawidłowo i zgodnie z oczekiwaniami będzie wykonywał powierzone zadania” – napisał w uzasadnieniu do wyniku naboru starosta Franciszek Miśkowicz.

Przemysław Baciak przez sześć lat był związany z Poszukiwaniami Nafty i Gazu sp. z o.o. w Jaśle. Odpowiadał tam za kontakty z mediami i PR. W swoim zawodowym dossier może się pochwalić realizacją wielomilionowych projektów dla Grupy Kapitałowej PGNiG. Wcześniej pracował także w śląskich agencjach PR.

W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalności: systemy polityczne, socjologia polityki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Jest wykładowcą akademickim – prowadzi zajęcia dla studentów jasielskiego Wydziału Zamiejscowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Stanowisko naczelnika objął we wtorek (07.07).

Miejsce pracy zmieni też w najbliższym czasie kierownik Biura ds. Pozyskiwania Funduszy Izabela Jankowska. Jak poinformował starosta, przyjęła ona ofertę w sąsiadującej z naszym powiatem gminie Szerzyny. Miśkowicz dodał również, że trwają rozmowy z pracownikami starostwa, którzy mogliby ewentualnie przejąć po niej funkcję kierowniczą.

POSŁUCHAJ:
Franciszek Miśkowicz, starosta jasielski

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE