Na drogach

Autobus przewrócił się na bok po zderzeniu z samochodem ciężarowym

Dwie osoby ucierpiały na skutek zderzenia autobusu lokalnego przewoźnika z naczepą ciągnika siodłowego. Autosan wiozący kilku pasażerów do Jasła wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na lewy bok. Droga krajowa nr 73 na trasie między Jasłem, a Kołaczycami przez kilka godzin była zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Około godziny 13:15 miało miejsce zdarzenie drogowe w miejscowości Krajowice (gmina Kołaczyce). Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus marki Autosan należący do jasielskiego przewoźnika jechał od strony Kołaczyc. Na jednym z łuków jezdni uderzył w naczepę ciągnika siodłowego, w wyniku czego wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na lewy bok.

W autobusie kursowym jadącym do Jasła podróżowało kilka osób. Dwie pasażerki z uwagi na doznane obrażenia ciała wymagały pomocy medycznej. Strażacy wespół z ratownikami medycznymi zabezpieczyli osoby poszkodowane (w stanie przytomnym) na deskach ortopedycznych, przenieśli do karetek Pogotowia Ratunkowego, a te z kolei przewiozły je do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle celem szczegółowych badań.

Kierującemu samochodem ciężarowym obywatelowi Rumunii nic się nie stało, był trzeźwy.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zespoły ratownictwa medycznego „P” z Jasła, cztery zastępy straży pożarnej – dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i dwa z OSP KSRG Kołaczyce, a także Policja.

Droga krajowa nr 73 na kilka godzin została zablokowana. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Autobus przewrócił się na bok po zderzeniu z samochodem ciężarowym”

  1. PKS Jasło ma 50 letnie autosany, które już 20 lat temu powinny zniknąć z dróg. Są niebezpieczne na drodze i zatruwają środowisko. Ale jak się ma własna stacje diagnostyczna to wiadomo ze co rok badania techniczne to żaden problem