Informacje

Nowi proboszczowie i wikariusze w parafiach regionu

Biskup rzeszowski Jan Wątroba dokonał zmian na stanowiskach proboszczów i wikariuszy w kilku parafiach powiatu jasielskiego. Powołał też nowego kapelana Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Został nim ks. Piotr Sala, który trafił tutaj z sąsiednich Gorlic. Duszpasterze rozpoczęli swoją posługę od minionej niedzieli (23.08).

Zdjęcie ilustracyjne - Sanktuarium MB Zawierzenia w Tarnowcu. Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Zdjęcie ilustracyjne – Sanktuarium MB Zawierzenia w Tarnowcu.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Nowych proboszczów nominowano w trzech parafiach powiatu jasielskiego: pw. św. Michała Archanioła w Cieklinie, gmina Dębowiec – ks. Ryszard Kołodziej (dotychczasowy proboszcz ks. Franciszek Motyka przeszedł na emeryturę i pozostał w parafii), pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Polanach, gmina Krempna, dekanat Nowy Żmigród – ks. Zbigniew Preizner (dotychczasowy proboszcz ks. Józef Opaliński został oddelegowany do pracy w Zabierzowie) i pw. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej, gmina Osiek Jasielski, dekanat Dębowiec – ks. Bogdan Hahn (dotychczasowy proboszcz ks. Andrzej Buchowski został oddelegowany do pracy w Łące).

Trzech księży wyświęconych w tym roku zostało skierowanych do pracy w swoich pierwszych parafiach. Do parafii pw. św. Trójcy w Bieździedzy, gmina Kołaczyce, dekanat Brzostek trafił ks. Dawid Babicz z Ropczyc, do parafii pw. św. Katarzyny w Sławęcinie, gmina Skołyszyn, dekanat Jasło-Zachód – ks. Mateusz Kowalski z Boguchwały, do parafii pw. św. Judy Tadeusza w Dąbrówce, gmina Brzyska, dekanat Brzostek – ks. Damian Ziemba z Rzeszowa.

Biskup rzeszowski mianował kapelanem Szpitala Specjalistycznego w Jaśle wyświęconego 24 maja 2001 roku ks. Piotra Salę, który przyszedł do pracy z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Posługujący pacjentom i personelowi jasielskiej placówki medycznej od 2010 roku ks. Grzegorz Kamiński został oddelegowany do pracy na stanowisku wikariusza w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzostku.

Zmiany nastąpiły także na stanowiskach wikariuszy. Księża: Grzegorz Białoń i Grzegorz Bochnia (jako pomoc duszpasterska) będą pracować w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu, dekanat Jasło-Wschód; ks. Wojciech Chrostowski – w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, dekanat Jasło-Zachód; ks. Mirosław Kardaś – parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle (w miejsce ks. Piotra Ciuby, którego oddelegowano do pracy w Ropczycach-Farze), dekanat Jasło-Wschód; ks. Czesław Matuła – w parafii pw. św. Doroty w Harklowej, dekanat Dębowiec; ks. Filip Mikuła – w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle, dekanat Jasło-Wschód (w miejsce ks. Roberta Śliwy, którego oddelegowano do Tyczyna).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE