Kultura | rozrywka | edukacja

VII Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu (zapowiedź)

Gmina Tarnowiec, Powiat Jasielski i Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zapraszają na Powiatowe Święto Plonów oraz VII Festiwal Smaków Regionalnych PIEROGI, które odbędą się 23 sierpnia 2015 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

VII Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu

Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków oraz poznają ich różnorodność. W tegorocznym programie artystycznym znajdzie się barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, tradycyjny obrzęd dożynkowy oraz Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego.

Imprezę poprowadzi znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz. Od godziny 14:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez KGW, zaprezentują się wystawcy produkujący kozie sery oraz różne potrawy pochodzące z gospodarstw ekologicznych naszego terenu. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych takich jak „Liwoczanki”, Zespół „Kaśka” ,”Trzcinicoki”, „Pogórzanie” oraz Tarnowcoki, Potakowianki.

Zaplanowaliśmy również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizują ze sobą w konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi 2015 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia pierogów na czas.

Gwiazdą VII Festiwalu Smaków Regionalnych będzie zespół FEEL, który wystąpi o godz. 20:30. Po występie zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem TEQILA.

(GOK w Tarnowcu)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “VII Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu (zapowiedź)”