Na drogach

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach w czasie wakacji

Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego podczas wakacyjnych miesięcy. W porównaniu do roku ubiegłego zwiększyła się liczba wypadków, doszło do podobnej liczby kolizji, dużo mniej osób wsiadło za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu.

Trzy osoby nie przeżyły wypadku w Kołaczycach, gdzie na drodze krajowej nr 73 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
Trzy osoby nie przeżyły wypadku w Kołaczycach, gdzie na drodze krajowej nr 73 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym.
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC
 
 
W ciągu minionych wakacji policjanci interweniowali w związku z 19 wypadkami drogowymi, tj. o 6 więcej niż rok wcześniej. Główną ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W tych zdarzenia 21 osób doznało obrażeń. Niestety jeden z wypadków okazał się tragiczny w skutkach (czytaj tutaj). Doszło do niego w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 (odcinek relacji Jasło-Pilzno). Wskutek zderzenia  osobowej skody z samochodem ciężarowym na miejscu zginęło trzech mężczyzn, dwóch zostało rannych.   
 
W czasie wakacji policjanci byli wzywani do ponad 90 kolizji drogowych, podobnie jak rok wcześniej. Natomiast znacząco zmniejszyła się liczba kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W lipcu i sierpniu bieżącego roku policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 78 nietrzeźwym kierowcom, rok wcześniej takich kierujących było o sześćdziesięciu więcej.      
 
Zakończenie akcji „Bezpieczne wakacje 2015” nie oznacza, że policjanci mają chwilę wytchnienia w pracy. Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim funkcjonariusze rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez najbliższe tygodnie policjanci będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach szkół czuwając nad bezpieczeństwem dzieci w ruchu drogowym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE