Informacje

W mieście: 800 tys. zł mniej za energię

Ponad 300 tys. zł rocznie zaoszczędzi Miasto Jasło w 2016 i 2017 roku z tytułu zakupu energii elektrycznej zużywanej przez podległe Miastu jednostki i spółki. Miasto w imieniu kilku gmin, spółek i przedsiębiorstw ogłosiło przetarg publiczny na dostawę energii w latach 2016-2017. Oszczędności całej grupy wyniosą 800 tys. zł rocznie.

Fot. © Urząd Miasta w Jaśle
Fot. © Urząd Miasta w Jaśle

Dla wszystkich uczestników, koszt zakupu energii elektrycznej jest znaczącą pozycją w budżecie, dlatego Miasto wraz z podległymi mu jednostkami i spółkami miejskimi, już w zeszłym roku zorganizowało grupowy przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej. Ponieważ takie rozwiązanie okazało się bardzo dobre, w bieżącym roku Miasto Jasło zaproponowało współpracę kolejnym znaczącym odbiorcom energii elektrycznej.

Do wspólnego grupowego zakupu przekonały się sąsiadujące gminy: Kołaczyce i Tarnowiec oraz miejscowe przedsiębiorstwa produkcyjne między innymi JAFAR S.A., Vortumnus Sp. z o.o., Trans-Wiert Sp. z o.o., Zakłady Tworzyw Sztucznych Marek Wojtunik oraz Ligra Grzegorz Schabiński. Dzięki pozyskaniu kolejnych partnerów, zamówiony wolumen energii wzrósł prawie 10-krotnie w stosunku do poprzedniego przetargu.

W rozstrzygniętym w sierpniu przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PGE Obrót S.A.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE