Informacje

Wizyta przedstawicieli firmy Natur Home z Chin w Baltic Wood

W firmie Baltic Wood w Jaśle odbyło się (23.09) spotkanie z przedstawicielami firmy Natur Home z Chin.

Fot. © materiały prasowe Baltic Wood
Fot. © materiały prasowe Baltic Wood

Prezes firmy Baltic Wood, Edward Nitka, oficjalnie powitał gości podkreślając, że wizyta jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla podkarpackiej firmy. Wyraził również nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do zintensyfikowania dotychczasowej współpracy.

W dalszej części spotkania 13-osobowa delegacja zwiedziła nowoczesną fabrykę jasielskiego producenta podłóg drewnianych. Strona chińska wykazała zainteresowanie rozwiązaniami zaprezentowanymi przez markę (m.in. nowoczesne bezklejowe systemy montażu 2G i 5G, szeroka paleta uszlachetnień – szczotkowanie, fazy i mikrofazy, barwne bejce, oleje ekologiczne, konstrukcje podłogi, fabryczne wykończenie) oraz wyraziła uznanie dla prężnie rozwijającej się firmy.

To już druga w tym miesiącu tak ważna wizyta zagranicznych gości w firmie Baltic Wood należącej do grupy kapitałowej Nowy Styl Group. 14 września w jasielskiej fabryce odbyło się spotkanie z ponad 50-osobową grupą najważniejszych przedstawicieli branży podłogowej z Belgii. Jest to dowód, że produkowane przez firmę podłogi drewniane są doceniane na całym świecie.

Baltic Wood to producent podłóg drewnianych, warstwowych i litych, zaliczany do najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie. Firma specjalizuje się w sprzedaży do rynku najbardziej wymagających dystrybutorów i klientów – tzw. rynku profesjonalnego. Podłogi Baltic Wood są wysoko cenione za doskonałą jakość i wzornictwo i określane jako „Mercedesy w swojej kategorii” w Europie i na świecie.

W 2015 firma zasłynęła również z otrzymania prestiżowej europejskiej nagrody za wzornictwo – Red Dot Design Award – przyznawanej przez niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen (Niemcy) najpiękniejszym, najlepiej zaprojektowanym przedmiotom z różnych branż produkowanym w świecie. To pierwsza podłoga, która otrzymała tę zaszczytną nagrodę w Polsce i jedna z zaledwie trzech na świecie.

Innym sukcesem jasielskiej spółki jest wygranie kontraktu na realizację szerokiej sieci salonów T-Mobile w 14 krajach Europy – w walce o ten duży i zaszczytny kontrakt firma pokonała największe w branży firmy ze Szwecji i Niemiec. Tymczasem w Belgii dzięki najwyższemu profesjonalizmowi lokalnego partnera Baltic Wood i najwyższej jakości podłóg Baltic Wood wygrany został kontrakt na wyposażenie siedziby głównej słynnej sieci cukierniczej Lotus Bakery w Lembeke, gdzie podłogi Baltic Wood zdobią niezwykle wyrafinowane, stylowe wnętrza.

Baltic Wood to firma należąca do Nowy Styl Group, generująca przychody wartości ponad 30 mln Euro i dynamicznie zwiększająca ich skalę od kilku lat. Tylko w ubiegłym roku przychody spółki wzrosły o ponad 12% . Dynamiczny zdecydowany wzrost jest efektem nowej strategii przyjętej przez firmę po załamaniu rynków światowych w 2008 roku. W ramach nowej strategii firma postawiła na rozwój kolekcji podłóg ambitnych, o wyrafinowanym wzornictwie, zgodnych z najnowszymi trendami w modzie i wnętrzach i zaadresowała ją do kluczowych dystrybutorów w strategicznych punktach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Obecnie sprzedaż na eksport stanowi ponad 80% całej sprzedaży Baltic Wood. Aktualne możliwości produkcyjne nowoczesnej fabryki to ponad 1,6 mln m². Dzięki inwestycjom planowanym na 2016-17 moce zostaną zwiększone do ponad 1.75 mln m² rocznie. Firma planuje również zwiększenie liczby stanowisk pracy. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ok. 350 pracowników.

(Baltic Wood)

SŁOWA KLUCZOWE