Na drogach

Bułgarski kierowca „ciężarówki” najechał na tył samochodu osobowego

Dwie osoby ucierpiały na skutek wypadku, do którego doszło po południu na drodze wojewódzkiej nr 992. W Gorzycach kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą obywatel Bułgarii najechał na tył skręcającego w boczną drogę samochodu osobowego. Przez kilka godzin ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym około godziny 12:25. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą jechał drogą wojewódzką nr 992 w kierunku Jasła. Na wysokości Gorzyc kierujący pojazdem obywatel Bułgarii prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył wykonującego manewr skrętu w lewo samochodu osobowego Fiat Seicento.

Na skutek zderzenia się pojazdów ucierpiały dwie osoby podróżujące „osobówką”. Po udzieleniu im pomocy medycznej zostały przetransportowane przez karetki Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Kierowcy oraz pasażerce samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Uszkodzone pojazdy zablokowały na kilka godzin jeden pas jezdni. Wobec tego konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego, którym sterowali na przemian policjanci wespół ze strażakami.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zespoły ratownictwa medycznego (S4 Nowy Żmigród i P6 Jasło), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokach, dwa patrole ruchu drogowego oraz patrol z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny miejsca i pojazdów biorących udział w zdarzeniu, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży szczegółowemu wyjaśnieniu okoliczności wypadku.

101015(2)

101015(3)

101015(4)

101015(5)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Bułgarski kierowca „ciężarówki” najechał na tył samochodu osobowego”