Na drogach

Potrącił pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia

W Łubnie Szlacheckim kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił idącego poboczem mężczyznę. Po drodze staranował znak, a później ogrodzenie przy miejscowej szkole. Poszkodowany został zabrany przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Sprawca porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 14:25 w Łubnie Szlacheckim (gmina Tarnowiec). Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, iż kierujący samochodem osobowym marki BMW poruszał się drogą powiatową relacji Jasło-Zręcin w kierunku Łubna Opacego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w stojący po prawej stronie znak drogowy, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu. Według relacji funkcjonariuszy poboczem poruszała się grupka osób. Jedną z nich, wybity z toru jazdy pojazd, potrącił. Samochód staranował jeszcze sąsiadujące z drogą ogrodzenie miejscowej szkoły.

17-letni pieszy, który ucierpiał w wyniku potrącenia, został zabrany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie – z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała – pozostał na dalszym leczeniu. Był trzeźwy.

W chwilę po wypadku jego sprawca (okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec) porzucił samochód i pieszo zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole z Posterunku Policji w Tarnowcu, Wydziału Ruchu Drogowego oraz „kryminalni” z Jasła, a także dwa zastępy straży pożarnej (JRG PSP Jasło i OSP Łubno Szlacheckie).

Po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został odnaleziony. Okazało się, że nie ma prawa jazdy i prawdopodobnie kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci nie ujawnili nam jednak szczegółowo jaki wynik wskazało badanie alkomatem. Został on zatrzymany i przewieziony do jasielskiej komendy.

Oględziny miejsca wypadku wykonał policyjny technik kryminalistyczny.

061015(3)

061015(4)

061015(5)

061015(6)

061015(7)

061015(8)

061015(9)

061015(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Potrącił pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia”

  1. Do paki idiote…prawo jazdy powinno być od 25lat…pomimo że nie miał prawo jazdy i zbiegł z miejsca zdarzenia to powinno się karać i to surowo…gdyby tam szło dziecko a nie silny chłopak który miał i tak sporo szczęścia w nieszczęściu…to doszło by do tragedii.
    .według mnie powinna też odpowiadać osoba która dała mu samochód a wiedziała że nie ma uprawnień…mam nadzieję że posiedzi lata za to…