Na drogach

Uszkodził stojące na parkingu samochody, trafił do szpitala

Trzy rozbite samochody i jedna osoba w szpitalu – to skutki kolizji, do której doszło kilka minut po godzinie osiemnastej na ulicy Sikorskiego w Jaśle. Na miejscu pracują służby ratownicze. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez Policję.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie osiemnastej. Według relacji świadków samochód osobowy Seat Ibiza jechał ulicą Sikorskiego od strony skrzyżowania z ulicą Szopena. Kierujący pojazdem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn stracił nagle panowanie nad kierownicą. W efekcie podjętego przez mężczyznę manewru samochód uderzył w stojącego po prawej stronie na zatoczce parkingowej dostawczego Renaulta Mastera, a ten z kolei został zepchnięty na Daewoo Matiza. Seat uderzył jeszcze w stojący przy drodze słup oświetlenia ulicznego.

Sprawca zdarzenia doznał obrażeń ciała, w wyniku czego specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie udzielana jest mu kompleksowa pomoc medyczna. Ze wstępnych informacji wynika, że w chwili zabierania przez karetkę Pogotowia Ratunkowego był przytomny, a jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Był trzeźwy.

Miejsce kolizji zostało zabezpieczone przez zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa patrole Policji.

Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają z jakiego powodu doszło do chwilowej niedyspozycji kierującego pojazdem, a w jej skutku do kolizji z innymi pojazdami.

W związku z prowadzonymi czynnościami nie ma większych utrudnień w przejezdności ulicą Sikorskiego.

261015(2)

261015(3)

261015(4)

261015(5)

261015(6)

261015(7)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Uszkodził stojące na parkingu samochody, trafił do szpitala”