Informacje

Jasielska „drogówka” zasilona w nowy oznakowany radiowóz

Jasielscy policjanci dysponują od niedawna nowym oznakowanym radiowozem. Samochód marki Kia Cee’d, w który doposażono tabor miejscowej komendy, będzie służył funkcjonariuszom ruchu drogowego. Pojazd kosztował ponad 61 tysięcy złotych, a jego zakup częściowo sfinansowały lokalne samorządy.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do dwunastu komend miejskich i powiatowych na terenie całego Podkarpacia trafiło niedawno dwadzieścia jeden nowych oznakowanych radiowozów. Jeden z zakupionych samochodów zasilił tabor jasielskiej jednostki Policji.

Jest to Kia Cee’d w wersji kombi z silnikiem benzynowym o pojemności 1600 centymetrów sześciennych i mocy 136 koni mechanicznych. Obok niezbędnego sprzętu jakim jest radiotelefon oraz sygnalizacja uprzywilejowania w ruchu drogowym, samochód wyposażony jest w klimatyzację, kontrolę trakcji, system ABS, poduszki bezpieczeństwa i kurtyny powietrzne. – powiedział nam kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Samochód służby funkcjonariuszom tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego.

Będzie wykorzystywany w codziennej służbie szczególnie na tych trasach, które z uwagi na dużą ilość zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożone wypadkami czy też kolizjami. Wierzymy, że nasz nowy nabytek sprawdzi się i będzie skutecznym narzędziem w pracy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. – podkreśla Łukasz Gliwa.

Wartość jednego pojazdu w wersji uprzywilejowanej to ponad 61 tysięcy złotych. W kosztach jego zakupu partycypowały jednostki samorządu terytorialnego, w szczególności miasto Jasła, gmina Jasło i gmina Osiek Jasielski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Pozostałą kwotę pokryto ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE