Na drogach

Na drogach powiatu jest ślisko i sypie śnieg: był wypadek i kolizje

Przed południem w Cieklinie, na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Folusz, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Kierujący nim prawdopodobnie wpadł w poślizg, w wyniku czego pojazd zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Razem z pasażerem doznali obrażeń ciała. Poszkodowani zostali zabrani karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Wypadek w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec). Fot. © www.cieklin-ski.pl
Wypadek w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec).
Fot. © www.cieklin-ski.pl

Do wypadku doszło tuż po godzinie jedenastej. Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Dębowcu oraz Policja.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Audi TT poruszał się drogą powiatową relacji Dębowiec-Folusz. W Cieklinie kierujący pojazdem, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na jezdni niesprzyjających warunków atmosferycznych, stracił nagle panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust.

W zdarzeniu zostali poszkodowani kierowca i pasażer pojazdu. Karetką Pogotowia Ratunkowego zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, wykonała oględziny miejsca i uszkodzonego pojazdu oraz sporządziła dokumentację fotograficzną.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Więcej zdjęć z miejsca wypadku na portalu Cieklin-Ski.pl.

Od rana na drogach powiatu jasielskiego panują trudne warunki związane z ujemnymi temperaturami i marznącymi opadami deszczu, które w późniejszych godzinach przeszły w opady drobnego śniegu. Służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg nie wszędzie zdążyły na czas, do tego wielu kierowców nie wymieniło jeszcze ogumienia w swoich pojazdach stąd na wielu traktach komunikacyjnych w regionie dochodziło od rana do licznych kolizji. Jednak większości z nich kierowcy nie zgłaszali na Policję, wyciągając samochody z przydrożnych rowów na własną rękę.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również przed południem na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Łysa Góra (gmina Nowy Żmigród). Tam dostawczy Mercedes Benz podczas zjeżdżania ze wzniesienia wpadł nagle w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na lewy bok. Kierującemu pojazdem 29-latkowi nic się nie stało, był trzeźwy. Interweniujący na miejscu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie nałożyli na niego mandat karny.

Po godzinie siedemnastej do służb ratowniczych napłynęła z kolei informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 993 w Mytarzy (droga wylotowa z Nowego Żmigrodu w kierunku Gorlic). Na miejsce zadysponowano zastępy strażackie z Jasła oraz okolicznych jednostek OSP, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z podstacji w Nowym Żmigrodzie oraz patrol Policji. Jedną z poszkodowanych osób trzeba było przetransportować do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Na drogach powiatu jest ślisko i sypie śnieg: był wypadek i kolizje”