Na drogach

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu i spore korki w centrum miasta

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku na ulicy 3-go Maja w Jaśle, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie przez jednego z kierujących bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do wypadku doszło przed południem, około godziny 10:30, na wysokości nieczynnej stacji paliw przy ulicy 3-go Maja w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do niego prawdopodobnie w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Seat Alhambra najechał na tył poruszającego się pasem jezdni w kierunku centrum miasta na inny samochód osobowy – marki Saab.

W wyniku doznanych obrażeń ciała do jasielskiego szpitala trafiły dwie kobiety: pasażerka i kierująca jednym z pojazdów, która zaczęła odczuwać dolegliwości dopiero po kilkudziesięciu minutach od zderzenia się pojazdów.

Na miejsce działań skierowane zostały służby ratownicze: Państwowe Ratownictwo Medyczne (zespół specjalistyczny i podstawowy), Państwowa Straż Pożarna (sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej) oraz policyjne patrole ruchu drogowego.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła materiał, który posłuży szczegółowemu wyjaśnieniu okoliczności całego wypadku.

Zderzenie pojazdów spowodowało kilkugodzinne utrudnienia w ruchu. Pojazdy poruszające się drogą krajową nr 28 były w tym miejscu przepuszczane naprzemiennie od i w kierunku centrum miasta. Przejezdność po obu pasach jezdni została przywrócona w tym miejscu dopiero około godziny 13:30.

101115(3)

101115(4)

101115(5)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu i spore korki w centrum miasta”

  1. nono pogratulowac przywrocili ruch po 3 godzinach porazka ta polska i debilizm ktory jest powielany przez tepych ktorzy rzadza i uchwalaja