Na drogach

Zderzenie na „stopach”, potrącenie motorowerzysty na Baczyńskiego

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. W wyniku czołowo-bocznego zderzenia się dwóch samochodów osobowych ucierpiały kierująca i pasażerka jednego z pojazdów. Poszkodowane zostały przewiezione przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Sprawę wyjaśnia na miejscu Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż przed godziną piętnastą służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Ujejskiego z Szopena w Jaśle. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowane zostaly dwie osoby podrozujace jednym z pojazdow. Z informacji, jakie udało nam się do tej pory uzyskać wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes 29-letni obywatel Egiptu jechał ulicą Szopena. Dojeżdżając do ulicy Ujejskiego prawdopodobnie nie dostosował się do obowiązującego w tym miejscu oznakowania „STOP” i wjechał na skrzyżowanie. Tam doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym ulicą główną samochodem osobowym Renault Thalia. Zepchnięte z toru jazdy Renault wjechało na chodnik, staranowało znaki i uderzyło w pobliski budynek mieszkalny.

Na skutek tego manewru ucierpiała kierująca oraz pasażerka Renaulta (19-letnie mieszkanki Jasla). Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego poszkodowane zostały przewiezione do szpitala, gdzie przechodzą kompleksowe badania. Sprawcy zdarzenia nic się nie stało.

Miejsce zdarzenia jest zabezpieczane przez zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz patrol ruchu drogowego. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu dla jadących ulicą Szopena. Utrudnienia mają tu występować jeszcze przez kilkadziesiąt minut.

Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane przez funkcjonariuszy Policji.

INFORMACJĘ O WYPADKU DOSTALIŚMY OD NASZEGO CZYTELNIKA. DZIĘKUJEMY!

Chwilę później na terenie miasta doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na ulicy Baczyńskiego – tuż przy wyjeździe z parkingu obok „Strasznego Dworu” – motorowerzysta zderzył się z samochodem osobowym Opel Astra. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz patrol Policji. Ci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do kolizji oraz z czyjej winy. W tej chwili nie ma tam żadnych utrudnień z przejezdnością.

301115(2)

301115(3)

301115(4)

301115(5)

301115(6)

301115(7)

301115(8)

301115(9)

301115(10)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zderzenie na „stopach”, potrącenie motorowerzysty na Baczyńskiego”

  1. Chyba nikt nie jest zaskoczony kolejnym wypadkiem na tym skrzyżowaniu. Zróbcie coś z tym w końcu !