Na drogach

Bezpieczniej na drogach podczas świąt

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Boże Narodzenie 2015”. Było bezpieczniej w porównaniu z ubiegłoroczną akcją. Od minionego czwartku do niedzieli nie doszło do wypadku drogowego, policjanci interweniowali w związku z sześcioma kolizjami. Funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
 
Głównym zadaniem policjantów w trakcie działań „Boże Narodzenie 2015” było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Przez cztery dni, od 24 do 27 grudnia, w działaniach brało udział ponad stu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W tym czasie na drogach powiatu jasielskiego nie doszło do  wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z sześcioma kolizjami. Cztery miały miejsce na terenie Jasła, pozostałe  dwie w Trzcinicy i Nowym Żmigrodzie. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.
 
Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę – sprawcę kolizji. Mężczyzna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę osobowego volkswagena. Podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z fordem mondeo. Pisaliśmy o tym tutaj.
 
W porównaniu z ubiegłoroczną akcją na drogach powiatu jasielskiego znacząco spadła liczba kolizji, których było o sześć mniej. Zmniejszyła się również liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Podobnie jak rok temu nie było wypadków drogowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE