Na drogach

Pijany kierowca wjechał na rondzie „pod prąd” i spowodował wypadek

Trzyosobowa rodzina ucierpiała na skutek czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do wypadku doszło przed północą na krajowej „73” w Jaśle. Sprawca zdarzenia był prawdopodobnie nietrzeźwy.

Około godziny 23:20 na ulicy Lwowskiej w Jaśle (fragment przebiegającej przez nasze miasto krajowej „73”) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf wjechał na Rondo „Solidarności” pod prąd i opuszczając skrzyżowanie doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym w kierunku centrum miasta samochodem osobowym Ford Mondeo.

Na skutek wypadku karetki Pogotowia Ratunkowego przetransportowały do szpitala trzy kobiety podróżujące Fordem (23 i 59-letnie mieszkanki Jasła oraz 34-letnia mieszkanka Rzeszowa).

Sprawca zdarzenia był prawdopodobnie nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Przyczyny i okoliczności wyjaśniała na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza, która dokonała oględzin uszkodzonych pojazdów, sporządziła dokumentację fotograficzną oraz rozmawiała ze świadkami zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy zostanie wykorzystany w późniejszym postępowaniu w tej sprawie.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz czynności wyjaśniających droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

W działaniach brały udział: dwa zespoły ratownictwa medycznego (P6 i P7 Jasło), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Policja.

[AKTUALIZACJA, g. 15:06] Polskie Radio Rzeszów podało, że badanie stanu trzeźwości 20-letniego sprawcy wypadku wykazało ponad 1,5 promila alkoholu (źródło: tutaj)

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy od Czytelnika Rafała zdjęcia z miejsca wypadku:

251215(1)

251215(2)

251215(3)

251215(4)

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pijany kierowca wjechał na rondzie „pod prąd” i spowodował wypadek”

 1. Chyba nie ciężko zauważyc jakie auto zostało zniszczone przez ludzka głupotę. Po drugie pijany kierowca chciał uciec z miejsca wypadku i trzymała go kobieta z mężczyzna i prosiła o pomoc świadków. To miała stać cicho i przyglądać się jak odchodzi czyniąc takie szkody? Śmieszne.

 2. Ja nikogo nie usprawiedliwiam skoro sprawca wypadku był pijany powinien ponieść surową kare , bardzo surową !! Bo to co teraz ludzie wyprawiają na drogach to chore !! Artykuł dopiero póżniej został aktualizowany i zostało napisane i potwierdzone, że sprawca wypadku był pijany. Przykre, że takie rzeczy się zdarzają i to jeszcze w świeta ! ale skoro Panie były tak bardzo poszkodowane to szkoda, że miały siłę krzyczeć ” gówniarzu nigdy sie nie wypłacisz” zamiast faktycznie zająć się swoim stanem zdrowia. w takiej sytuacji raczej nie powinno się mysleć o pieniądzach yyyy… czy sie myle? No cóż… widocznie natura ludzka jest bardziej skomplikowana niż mi się wydaje !!!

 3. Bzdura to jest to co piszesz. Koleś pijany – prawie 2 promile.
  Byłeś chyba w takim samym stanie jak ten kierujący i pasażer skoro twierdzisz, że nie trafił nikt do szpitala…. do szpitala trafiły trzy pasażerki forda.
  Zniosło go na rondzie – znieść to może kura jajo a nie jak się wpada po pijaku na rondo i zwala się na wszystko tylko nie na swoją głupotę…..

 4. Ciekawa jestem jak byś Ty reagował gdyby w Twoja rodzinę wjechał pijany człowiek w drodze na pasterke wiec człowieku myśl co piszesz.

 5. Kierowca golfa pijany jak cholera ok. 2 promili. Pasażer golfa podobnie.
  Znieść to może kura jajo a nie jak pijani jeżdżą po rondzie!
  Byleś tam pewnie w podobnym stanie jak ci z golfa. Do szpitala trafiły 3 osoby. Trochę oglady i realizmu!

 6. Zastanów się co piszesz. Widocznie nie byłeś świadkiem tego wypadku. Chłopak był tak pijany że ledwo trzymal się na nogach. Ja byłam w drugim samochodzie i spędziłam całą noc w szpitalu na badaniach i to nie koniec, czeka mnie dalsze leczenie. Nie życzę tej osobie takich świat jak mam teraz ja.

 7. Ale bzdura… jak nie potraficie napisac artykułu zgodnego z prawda to nie piszcie … !! Tytul pijany kierowca wjechal pod prad a nastepnie wyjasnienie ” prawdopodobnie pijany kierowca” skoro nie wiecie czy byl pijany to po co tak piszecie ? Bylem tam i nikt nie trafil do szpitala wrecz przeciwnie panie z poszkodowanego samochodu darly sie w nieboglosy i ublizaly sprawcy wypadku !! A sprawca wypadku nie wjechal specialnie pod prad tylko znioslo go na rondzie !! Bylo ślisko niestety stalo sie jestesmy tylko ludzi !!! Ale dopoki nie wiecie czy byl pod wplywem alkoholu to nie oczerniajcie go tylko po to zeby artykul byl ciekawszy !!