Na drogach

Dwaj piesi potrąceni przez samochody osobowe

Do dwóch potrąceń pieszych doszło dzisiejszego popołudnia na terenie Jasła. Na skutek jednego z nich poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Okoliczności zdarzeń wyjaśnia Policja.

281215(1)

281215(2)

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce około godziny 15:45 na ulicy Kochanowskiego. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani na miejsce, wstępnie ustalili jego okoliczności. Pod jadący w kierunku ulicy Kościuszki samochód osobowy Opel Corsa prawdopodobnie wtargnął od prawej strony pieszy.

Po przebadaniu przez lekarza ze specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego okazało się, że 26-letni Jaślanin nie doznał obrażeń ciała, w związku z czym nie było konieczności jego hospitalizacji.

Kierowcy pojazdu nic się nie stało. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kolejnego potrącenia doszło dziesięć minut przed godziną 18 na ulicy Kazimierza Wielkiego, w pobliżu Starostwa Powiatowego. W wyniku kolizji z samochodem osobowym Volkswagen Vento ucierpiał 52-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. Na miejscu jako pierwsi pojawili się funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy wezwali niezwłocznie Pogotowie Ratunkowe.

Mężczyzna na skutek potrącenia doznał urazu głowy i kończyny górnej, w wyniku czego został zabrany przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Kierowca pojazdu był trzeźwy, nic mu się nie stało.

281215(3)

281215(4)

Okoliczności obu zdarzeń były wyjaśniane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dwaj piesi potrąceni przez samochody osobowe”

  1. Zauważyłam, że piesi w Jaśle nie rozglądają się na boki tylko od razu przechodzą przez ulicę.