Na drogach

W Sadkach kobieta została potrącona przez dostawczego Citroena

53-letnia piesza została potrącona przez samochód dostawczy w miejscowości Sadki (gmina Nowy Żmigród). W wyniku doznanych obrażeń ciała poszkodowana została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala. Zarówno ona, jak i kierujący pojazdem byli trzeźwi. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez Policję.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną siedemnastą w miejscowości Sadki (gmina Nowy Żmigród). Na drodze między Tokami, a Nienaszowem doszło do potrącenia osoby pieszej przez samochód dostawczy marki Citroën Jumpy na tarnowskich numerach rejestracyjnych. W wyniku zderzenia z pojazdem obrażeń ciała doznała 53-letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród. Tuż przed przyjazdem specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego pomocy medycznej udzielili jej zaalarmowani strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokach. Do Sadków został ponadto zadysponowany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Kobieta została przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na tamtejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym została jej udzielona dalsza pomoc medyczna. Z uwagi na charakter odniesionych przez nią obrażeń zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Szczegółowe okoliczności są wyjaśniane bezpośrednio przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem jest zabezpieczenie śladów, wykonanie oględzin uszkodzonego pojazdu oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej. Na podstawie zebranego materiału zostaną szczegółowo odtworzone okoliczności oraz wyjaśnione przyczyny tego zdarzenia.

W trakcie działań ratowniczych droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana, później policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Kierowcy pojazdu nic się nie stało. Mundurowi potwierdzili, że był trzeźwy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Sadkach kobieta została potrącona przez dostawczego Citroena”