Na drogach

W Szebniach zderzyły się dwa samochody osobowe, są ranni

Trzy osoby, w tym małe dziecko ucierpiały w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Szebniach. Ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się wahadłowo. Policja bada przyczyny tego zdarzenia.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 9:15 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szebnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (S3 i P7 Jasło), samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szebniach oraz patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wstępnie ustalono, że w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową na Tarnowiec kierujący samochodem osobowym Toyota Yaris zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem Renault Scenic. Prawdopodobną przyczyną takiego manewru było zasłabnięcie 76-latka z powiatu krośnieńskiego.

Mężczyzna został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszej obserwacji.

Trafiła tam również matka (32-letnia mieszkanka gminy Jasło) wraz z kilkumiesięcznym dzieckiem, którzy byli pasażerami Renaulta. Kierowcy pojazdu i drugiemu dziecku na szczęście nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W związku z tym, że jeden z pojazdów blokuje pas jezdni, ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się wahadłowo.

Przyczyny i okoliczności są w tej chwili szczegółowo wyjaśniane przez Policję.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Szebniach zderzyły się dwa samochody osobowe, są ranni”