Na drogach

Łubno Opace: uderzyła w betonowy przepust

Kilka minut po godzinie siedemnastej w miejscowości Łubno Opace doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała kierująca samochodem osobowym. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratownicze. Poszkodowana została odwieziona przez karetkę do jasielskiego szpitala. Sprawę wyjaśnia Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie siedemnastej, na drodze powiatowej nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w miejscowości Łubno Opace (gmina Tarnowiec). Z nieznanych nam na chwilę obecną przyczyn samochód osobowy Audi, który poruszał się od strony Łubna Szlacheckiego zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył czołowo w betonowy przepust.

Kierująca pojazdem 37-letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród została przetransportowana przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, po wykonaniu niezbędnych badań diagnostycznych, na szczęście nie stwierdził u poszkodowanej poważnych obrażeń ciała wobec czego mogła ona już opuścić placówkę.

Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Rutynowe badanie każdorazowo podejmowane przy tego rodzaju zdarzeniach drogowych nie wykazało w jej organizmie obecności alkoholu. Jadącej w pojeździe drugiej osobie nic się nie stało.

Do akcji wyjechali strażacy w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz samochód ratownictwa technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Tarnowcu.

Dokładne okoliczności kolizji wyjaśniają funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu.

Informację o zdarzeniu w Łubnie otrzymaliśmy na nasz numer redakcyjny od Czytelnika. Dziękujemy!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Łubno Opace: uderzyła w betonowy przepust”

  1. Pasy ratują życie, gdyby w tym przypadku kierująca i pasażer nie mieli zapiętych pasów, wylecieliby przez przednią szybę i na 90% zginęli – choć jakby się mogło wydawać zniszczenia samochodu nie są duże. Zapinajcie pasy, nie ważne czy siedzisz z przodu czy z tyłu.. ;)