Informacje

Odszedł od nas Krzysztof Godek, współzałożyciel JKMiRD

W niedzielę zmarł Krzysztof Godek – działacz społeczny, współzałożyciel Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, wieloletni pracownik Urzędu Miasta w Jaśle, „serdeczny przyjaciel i kolega” jak napisali o nim na klepsydrze burmistrz miasta i pracownicy magistratu. Miał 56 lat.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Krzysztof Godek urodził się 23 kwietnia 1959 roku. W 1979 roku podjął pracę w Zakładach Tworzyw Sztucznych „Gamrat” w Jaśle, skąd w 1984 roku przeszedł do miejscowego Urzędu Miasta. Do chwili obecnej pracował tam na stanowisku inspektora do spraw inwestycji, utrzymania i remontów dróg miejskich w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Był jednym z członków-założycieli w 1997 roku Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego – dzisiaj jednego z najprężniej działających stowarzyszeń na ziemi jasielskiej, którego głównym priorytetem są działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, edukację jego najmniej chronionych uczestników – dzieci i młodzieży, a także popularyzację sportów motorowych.

Od początku funkcjonowania organizacji, czyli 12 kwietnia 1997 roku, nieprzerwanie zasiadał w jej władzach jako: członek Zarządu (1997-1999 i 2003-2007), zastępca sekretarza (1999-2001 i 2001-2003) oraz wiceprezes Zarządu (2007-2011, 2011-2015 i od listopada 2015 do chwili obecnej).

Swoją działalnością społeczną był zaangażowany we wszystkie „flagowe” przedsięwzięcia podejmowane przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, m.in. eliminacje powiatu jasielskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, Zloty Samochodów Terenowych 4×4 w Osieku Jasielskim i Korczynie, otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy w Jaśle. Obsługiwał trzykrotnie eliminacje wojewódzkie turnieju BRD, których gospodarzem było nasze miasto.

Pozwalały mu na to liczne uprawnienia, które nabywał na przestrzeni lat swojej przynależności do tej organizacji, m.in. licencji kierowania ruchem drogowym (2011) czy licencji sędziowskiej klasy I Polskiego Związku Motorowego (2012).

W 2013 roku wszedł w skład regionalnego komitetu organizacyjnego finału krajowego 36. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który po raz pierwszy w historii odbył się na terenie województwa podkarpackiego. Do Jasła zjechali wówczas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego kraju – laureaci reprezentujący wszystkie szesnaście województw.

Jak wspomina swojego kolegę były prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki do wszystkich spraw podchodził zawsze bardzo merytorycznie i rzeczowo. W krótkiej rozmowie podkreśla on niezwykłe oddanie dla spraw, w które angażował się na rzecz wypełniania zapisów statutowych stowarzyszenia.

Za swoją wieloletnią służbę na rzecz społeczności lokalnej kol. Krzysztof Godek został nagrodzony Odznaką Honorową Polskiego Związku Motorowego (w 1999 roku Brązową, w 2006 roku Srebrną i w 2011 roku Złotą), Odznaką Honorową „Przyjaciel Dziecka” (w 2009 roku), a za całokształt działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży w powiecie jasielskim 11 listopada 2013 roku otrzymał symboliczną statuetkę „ORŁY 2006” z numerem 73.

Ponadto był członkiem Rady Nadzorczej Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w kadencji 2014-2017.

„Będzie nam brakowało Twojego niezwykłego optymizmu, śmiechu i spontaniczności” – napisali na okolicznościowych klepsydrach, składając serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym, burmistrz Jasła i pracownicy Urzędu Miasta.

Nie jest jeszcze znana data, ani miejsce uroczystości pogrzebowych.

Rodzinie, przyjaciołom, Zarządowi i działaczom Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz wszystkim, których dotknęła śmierć naszego kolegi Krzysztofa Godka, składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Odszedł od nas Krzysztof Godek, współzałożyciel JKMiRD”

  1. Normalnie odebralo mi mowe jak sie dowiedzialam „(Spoczywaj w Pokoju PANIE KRZYSZTOFIE

  2. Nie pytamy Panie, dlaczego Go zabrałeś, ale dziękujemy Ci za to, że nam Go dałeś.